Prázdné regály supermarketů: Realita, nebo zkreslený obraz Řecka?

Autor: mb - 
9. 7. 2015
12:17

Zavřené banky, omezený výběr z bankomatů, prázdné regály v supermarketech – na turisty, kteří se chystají do Řecka, se hrnou špatné zprávy ze všech stran! Je tomu ale opravdu tak? Jedná se o realitu, nebo jen pokřivený obraz Řecka?

Cukr, mouka, rýže… to všechno schází v řeckých supermarketech! Studenti, rodiny i důchodci vzali obchody útokem a v nákupních vozících si odvážejí základní potraviny. „Většina lidí se nyní zásobuje jídlem, protože se bojí nejhoršího,“ tvrdil před pár dny finanční analytik Andreas Koutras (51). Na sociálních sítích se pak objevily fotky vybílených regalů.

 

Jídlo jako důkaz

Ihned poté se začaly objevovat názory, že Řecku dochází jídlo, a to hrdé Řeky pobouřilo. Vzápětí proto začali rozhořčení obyvatelé zaplavovat sociální sítě fotografiemi, které dokazují pravý opak! „Tohle je můj supermarket, kam chodím nakupovat. Jak vidíte, regály jsou plné. Nechybí rýže, mouka, těstoviny,“ napsal na Twitter uživatel Bruno Tersago.

 

Další uživatel pak zveřejnil foto, které se nedá nazvat jinak než ovocné orgie. Melouny, okurky, rajčata, ananas a další ovoce a zelenina jsou doslova pastvou pro oči!

 

Obavy namístě?

Turisté v Řecku hlady tedy nejspíše nezemřou, obezřetnost je přesto namístě. Stále totiž platí omezení výběru z bankomatů na 60 euro (1600 Kč) na den, a proto se doporučuje vzít si s sebou dostatečnou finanční hotovost. Dnes mají Řekové přijít se svými návrhy reforem, které by uspokojily i mezinárodní věřitele. Další vývoj v zemi tedy bude záležet na tom, zdali Řecko a EU naleznou společnou řeč.

 

Doporučujeme
fortun ( 9. července 2015 15:02 )

to víš ne nadarmo se ČR říká popelnice evropy

socky.z.blesku ( 9. července 2015 14:13 )

Tobě už taky nic jinýho nezbývá než jenom snít a chcípnout , ty vysloužilá bolševická hnído!

fortun ( 9. července 2015 12:52 )

o takové zelenině si můžeme v našich supermarketech nechat jen zdát

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa