Teroristé poprvé usekli hlavu ženám! Obvinili je z čarodějnictví

Teroristé poprvé usekli hlavu ženám! Obvinili je z čarodějnictví. (ilustrační foto)  (Autor: Reprofoto Live Leak)
Autor: ČTK - 
30. června 2015
22:04

Radikálové z organizace Islámský stát (IS) poprvé sťali ženy - na východě Sýrie usekli hlavu dvěma ženám, které obvinili z čarodějnictví. Informovala o tom dnes syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci monitoruje z exilu. Bojovníci IS v Sýrii už tímto způsobem za rok zavraždili na 3000 lidí, ale zatím nikdy mezi nimi nebyly ženy.

"Lidé z IS jim usekli hlavu v provincii Dajr az-Zaur a je to poprvé, co SOHR zdokumentovala, že byly tímto způsobem zabity ženy," sdělil Ramí Abdar Rahmán, který SOHR vede. V obou případech prý byly ženy zavražděny společně se svými manžely. Oba páry Islámský stát obvinil z provozování magie a čarodějnictví a zabil je v neděli a v pondělí.

Islámský stát kruté zabíjení často natáčí na video a pak zveřejňuje na internetu. Na severu Sýrie a Iráku před rokem založil chalífát a v Sýrii od té doby tímto způsobem pozabíjel zhruba 3000 lidí, z nichž téměř 2000 byli civilisté.

Do bojů proti IS v Sýrii zasahují stále úspěšněji oddíly Kurdů. Bojuje se při hranici s Tureckem a z Turecka přišly zprávy, že vláda začíná uvažovat o zřízení nárazníkového pásma při hranici. V pondělí se sešla bezpečnostní rada státu a v tureckém tisku se šíří spekulace, že Turecko změní propozice armádě a umožní jejím jednotkám zapojit se do konfliktu a střílet na syrské území.

zidoniusek ( 23. října 2015 16:50 )

PES BYLA TVÁ MATKA A HOVNO TVÝM OTCEM

junkiexl ( 1. července 2015 00:21 )

Islam je mir, ty krestansky pse Pepene a jestli to nepochopis, tak ti tu neverici hlavu usmiknem az budes koukat jak neverici krestanska vrana.

polemika ( 30. června 2015 23:26 )

fakt teoristé? že by nějaká nová odnož?

pepen ( 30. června 2015 22:44 )

Tak proč nezůstanete ve své zemi-tam si dělejte co chcete!!!!Copak je to normální řezat hlavy ženám ale i mužům-je to jste bez citu-to dělali před 1000 lety!!!!My vašemu Islámu nemusíme rozumět-jako vy nerozumíte křesťanům....Proč teď je takový exodus do Evropy-to přeci není normální!!!!Určitě něco chystáte!!!!!

marlen52 ( 30. června 2015 22:34 )

dyť jo vemte jich sem co nejvíc a budeme se bát chodit i na nákup.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud