Důkazy proti Petru K. pochází z Česka: Našli je při domovní prohlídce?

Autor: ljš - 
19. 2. 2014
12:40

Myslel, že jde jen doplnit své svědectví, policie ho ale zatkla a tvrdí, že má proti Petru K. přesvědčivé důkazy. Ty údajně nepocházejí přímo z místa činu v egyptské Hurghádě, ale z Česka. Dostali se jim detektivové na stopu při důkladné domovní prohlídce, kterou v karvinském bytě Petra K. provedli?

Bez dvou dní půl roku poté, co proběhla domovní prohlídka bytu Petra K. došlo k rozhodujícímu zvratu v případu - otec rodiny, který celou dobu prohlašoval, že je nevinný, byl zatčen.

Přestože jsou kriminalisté ve svých vyjádřeních poměrně skoupí, odhalili klíčovou informaci. Důkazy proti Petru K. prý pocházejí z České republiky. Je tedy pravděpodobné, že některé z nich mohli policisté najít právě při domovní prohlídce v bytě rodiny.

Ta byla opravdu důkladná. Detektivové při ní dokonce odebírali vzorky vzduchu které by mohly odhalit případné zbytky jedovaté látky. Pátrali také po nádobách, v nichž mohla být  ukryta. „Hledali vše, co by jakýmkoliv způsobem mohlo souviset s motivem vraždy, jejím provedením, pokud by dotyčný byl pachatelem, či sebevraždy,“ řekla tehdy Blesku kriminalistka Helena Káhnová (41), která se podílela na odhalení Berdychova gangu.

Cenné informace mohl přinést především počítač, který tehdy policisté zabavili. Právě v něm mohli nalézt klíčové důkazy nebo alespoň horkou stopu, která by je následně přivedla k novým usvědčujícím informacím. "Zjišťují, zda si s někým nepsali o partnerském soužití. V e-mailové korespondenci mohou sledovat, zda si nějaký jed Petr nebo Monika neobjednali, nebo nebyl někdo z nich v kontaktu s výrobcem či distributorem takových látek,“ dodala Káhnová.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

sevgili ( 19. února 2014 17:56 )

co je tohle za cestinu? proc mi tohle pises...holka mas v tom gulas. pise ti to pravem vcelicko.

sevgili ( 19. února 2014 17:55 )

macura je the best

tarka1 ( 19. února 2014 17:04 )

tarka1 ( 19. února 2014 17:03 )

a proč tedy Kramný dával tak ochotně rozhovory na všechny strany?

1946 ( 19. února 2014 16:49 )

Nop nevím,bez perfektních důkazů by ho neobvinili. Specialisté na vřaždy jsou skutečně třída.

Zobrazit celou diskusi
Další videa