Petr K. zmizel z letiště! Po tajném příletu nejsmutnější cesta domů

Petr K. je z egyptského "vězení" venku! Opustil zemi, kde zemřely jeho manželka a dcera
31. 10. 2013
15:01

Petr K. je po třech měsících zpět v České republice. Mluvčí cizinecké policie uvedla, že byl propuštěn. Podle informací Blesk.cz odjel rovnou domů.

"Petr K. byl s námi na odbavení, letěl s námi normálně v letadle," řekli Blesk.cz spolucestující z ranního letu z egyptské Hurghady. Zatímco oni příletovou halou prošli, Petr K. letiště opustil podzemními garážemi.

"Není pravda, že by byl v Praze. Už je doma v regionu, ale neřeknu vám kde," řekl MF Dnes Petrova sestra. Sama se s ním zatím neviděla, ale mluvili spolu po telefonu. "Až bude chtít, tak sám bude s médii mluvit," dodala.

Poslechněte si vyjádření mluvčí cizinecké policie

 

Video Mluvčí cizinecké policie o příletu Petra K. - Tereza Hodáliková
360p 240p

„Ve středu odpoledne nás informovala egyptská nejvyšší prokuratura o tom, že Petr K. může vycestovat,“ řekla dnes Blesk.cz mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová. Informace přišla telefonicky, žádné odůvodnění, proč byl zákaz vycestovat pro Petra K. tak náhle zrušen, neobsahovala.

Podle mluvčí ministerstvo okamžitě kontaktovalo Petra K., aby se sbalil a přichystal se na cestu. Ve spolupráci s cestovní kanceláří Blue Style mu byl poté zarezervován nejbližší možný let. Na letiště doprovodil Petra K. místní právní zástupce, který mu v posledních dnech jeho pobytu poskytoval své služby. „Z konzulátu nikdo přítomen nebyl, protože to všechno bylo opravdu velmi narychlo a český konzulát sídlí až v Káhiře,“ uvedla mluvčí.

V šest ráno nasedl po třech měsících Petr K. do letadla směr Praha. Letěl normální linkou spolu s ostatními cestujícími, kteří ho poznali. A po deváté hodině letadlo dosedlo na ranvej na Letišti Václava Havla. Egyptské věznění Petra K. dnes definitivně skončilo.

1080p 720p 360p
Další videa