Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Tragické osudy manželek diktátorů: Ceaușescova hloupá manželka si kupovala tituly

 • Autor: mc - 
  26. 11. 2022
  05:00

  Místo na výsluní něco stojí. Zvlášť to platí v případě manželek diktátorů, které žijí v hojnosti, i když celá země strádá a mohou si dovolit kde co. Tak to ostatně bylo v případě Eleny Ceaușescu, která si kupovala i vysokoškolské titulu - byla totiž prakticky negramotná, ale chtěla aby si o ní lidé mysleli pravý opak. Jovanka byla o dost chytřejší ale k lepšímu konci jí to nepomohlo - vypudil jí vlastní manžel. Hůř dopadla Stalinova druhá žena. Tu její muž údajně zabil, protože ho znemožnila!

 • 1.Jovanka Tito

  Stejně jako její budoucí manžel Josip Broz Tito, bojovala i Jovanka jako partyzánka proti nacistům v druhé světové válce. Tehdy jí bylo teprve sedmnáct, přesto ale dosáhla velkých vojenských úspěchů. Ale to jako by jí nestačilo - po válce se vdala za Tita a s pomocí intrik dokázala „vládnout“ po jeho boku. Tedy jen do té doby, než ji manžel zapudil a nechal žít v chudobě. Celý příběh si pusťte na videu.

  Video  Manželky diktátorů. Jak skončila pologramotná, krutá a nenáviděná Elena Ceaușescuová?  - Videohub
  Video se připravuje ...

 • 2.Elena Ceaușescu

  Elena Ceaușescu byla manželkou rumunského prezidenta Nicolae Ceaușescu. Celý život ji provázely obří mindráky nejenom z jejího vzhledu, ale také z nedostatečného vzdělání. Proto si kupovala vysokoškolské tituly, platila vědce, kteří pod jejím jménem psali vědecké práce a na propagandistických fotografiích nechávala retušovat svůj vzhled. Rumunské obyvatelstvo ji nenávidělo snad ještě víc než jejího manžela. I proto skončila stejně jako její choť. S kulkou v hlavě. Detaily se dozvíte z videa.

  Video  Manželky diktátorů. Jak skončila pologramotná, krutá a nenáviděná Elena Ceaușescuová?  - Videohub
  Video se připravuje ...

 • 3.Naděžda Allilujevová

  Stalin byl bezpochyb jedním z nejhorších diktátorů moderních dějin. Jeho chování a vize děsily ve své době už i Lenina, který ho vlastně k moci dostal vlastními silami - později toho ale litoval. Stalinovy tyranské praktiky se nevyhnuly ani jeho nejbližším, včetně druhé manželky Naděždy. Ta kromě utrpení za života navíc zemřela i za dost podezřelých okolností. Více už ve videu.

  Video  Manželky diktátorů. Jak skončila pologramotná, krutá a nenáviděná Elena Ceaușescuová?  - Videohub
  Video se připravuje ...

 • 4.Galerie

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

AliAlice ( 1. ledna 2023 13:42 )

Byla krutá,protože byla šereda,spíš babochlap,a to platí pro všechny primitivy,kteří se náhodou dostanou k moci

XLADI ( 1. prosince 2022 07:49 )

Tupá jak motyka, ale měla moc. Když se spojí neomezená moc a ***amotnost tak to nikdy nedopadne dobře. Jen to někdy trvá.

Jelimanek ( 26. listopadu 2022 16:44 )

Anežka Hodinová Spurná - "Rákosková Pružná", tak se v 50tých letech říkalo jedné komunistické předsedkyni jakéhosi spolku pro školství a výchovu mládeže😄

Zobrazit celou diskusi