Sobota 21. května 2022
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno 22°C

Školačka (10) se cestou domů ztratila ve sněhové bouři: Zachránil ji toulavý pes

Autor: rc - 
21. ledna 2022
11:25

Neuvěřitelný příběh se odehrál na ruském ostrově Sachalin. Desetiletá Vika se vracela z vyučování domů, když znenadání přišla vánice a holčička se ztratila. Teploty klesly až jedenáct stupňů pod nulu. Policisté po pohřešované dívce začali pátrat, a když už ji hledali osmnáct hodin, přišel zázrak. Promrzlou dívku se podařilo najít! Zachránil ji toulavý pes, k němuž se mohla v mrazivém počasí přitulit.

Vika se vracela ze školy domů ve městě Uglegorsk, které leží na největším ostrově Ruska Sachalin. Bylo kolem jedné hodiny odpoledne, když přišla velká vánice a dívka se ztratila. Teploty toho dne klesly hluboko pod nulu.

18 hodin na mraze

Jak se pátrání prodlužovalo, zřejmě už málokdo věřil, že by se desetiletá holčička mohla najít živá a zdravá. Do pátrání se zapojili i dobrovolníci. Podílelo se na něm až 40 lidí. Vystrašená maminka Viky Taťjana se dozvěděla šťastnou zprávu až druhý den ráno krátce před devátou hodinou.

Po osmnácti hodinách pátrání ji našli schoulenou pod balkonem, jak se tulí k toulavému pejskovi, který ji celou dobu udržoval v teple. „Okamžitě byla převezena do nemocnice,“ citoval deník Daily Mail svědka s tím, že dívka měla mírné omrzliny.

Pejsek zmizel

„Velice miluje zvířata, ráda si hraje s místními psy. Šla ty psy nakrmit po škole a tehdy ji zastihla sněhová bouře a silný vítr,“ objasnila policistka Olesja Voznyjuková s tím, že láska ke psům dívence zachránila život. Vika dlouho v nemocnici nepobyla, ten samý den byla propuštěna domů k rodině. Všichni se shodli na tom, že chlupáč, který chránil Viku, by si zasloužil poctu, pokud se ho podaří najít. Poté, co se Viky ujali záchranáři, zmizel.

VIDEO: Krásnou Slovenku Timeu pohřešují dvacet let.

Video  Krásnou Slovenku Timeu pohřešují dvacet let.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa