Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Oblačno, déšť 15°C

Nezvyklý návštěvník: Do hotelu na Vysočině se zatoulalo divoké sele, postup hasičů lidé kritizují

Nezvyklý návštěvník: Do hotelu na Vysočině se zatoulalo divoké sele
Nezvyklý návštěvník: Do hotelu na Vysočině se zatoulalo divoké sele  (Autor: HZS Kraje Vysočina)
Autor: jel - 
12. října 2021
11:37

Neobvyklý výjezd čekal o víkendu profesionální hasiče ze stanice Hrotovice na Třebíčsku v Kraji Vysočina. Do tamního hotelu se totiž zatoulalo malé divoké prasátko, které bylo potřeba odchytit.

„První říjnový víkend si na své konto připsali netradiční zásah profesionální hasiči ze stanice Hrotovice. Do místního hotelu zavítal nevítaný host – mládě divočáka,“ napsali hasiči na sociální síti.

Dodali, že obsluha byla naštěstí pohotová, mláďátko zavřela na toaletě a přivolala pomoc. Hasiči provedli odchyt selete, které následně vypustili do volné přírody. Za poslední krok však od uživatelů Facebooku sklidili kritiku.

Někteří tvrdí, že osamocené mládě zemře. Hasiči jej prý měli předat záchranné stanici. „Proč ho nepředali do nějaké záchranné stanice? Tak malé mládě zimu v přírodě nepřežije,“ rozzlobila se Radka. „Hmm...tak to jste mu podepsali ortel smrti,“ dodala Jarmila.

Video Do vnitrobloku v pražském Podolí v sobotu 26. 12. 2020 vběhl divočák. Ohrožoval místní obyvatele, byl proto zastřelen. - Aktu.cz

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa