Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Zámek, na kterém věznili Markýze de Sade, je na prodej: Luxusní výhled na Mont Blanc jen za "pár" milionů

Autor: jžk - 
24. července 2020
05:15

V prodeji je jak zámek samotný, tak přilehlé zahrady s nádherným výhledem na malebnou francouzskou krajinu a Mont Blanc. V 17. století byla tato pevnost využívána jako vězení, kde drželi slavného spisovatele a filozofa Markýze de Sade. 

Impozantní zámek se nachází téměř v 1800 metrech nadmořské výšky na skalnatém útesu v Alpách. Část hradu pochází z 11. století a v roce 1944 byl klasifikován jako historická památka. Nedávno proběhla rekonstrukce obytné části, konkrétně jídelny, obývacího pokoje a přepychové ložnice se zdobeným stropem. Zbytek hradu je přístupný veřejnosti.

Hrad, kde byl své doby vězněn Markýz de Sade, je na prodej.Hrad, kde byl své doby vězněn Markýz de Sade, je na prodej. | RollandSothebysRealty

Château de Miolans má téměř 800 metrů čtverečních obytné plochy, 17 pokojů a přilehlých 123 akrů půdy. Od původní rodiny Miolansů jej v roce 1564 převzalo Savoyské vévodství, které zde vybudovalo notoricky známé státní vězení, kterému se přezdívalo „Alpská Bastila“. Po francouzské revoluci hrad pustl, až jej v roce 1869 od státu odkoupila rodina Guiterů a zpřístupnila veřejnosti.

Nejslavnější osobností vězněnou v Alpské Bastile byl jednoznačně kontroverzní spisovatel Markýz de Sade, který zde pobýval po dobu čtyř měsíců v roce 1772. Zadrželi jej tehdy za zdrogování čtyř prostitutek a sodomii se svým sluhou. Aristokrat, kterého v roce 1803 prohlásili za šíleného, byl známý pro své extrémní sexuální tendence, podle kterých dnes definujeme slova „sadista“ a „sadismus“. 

Šlechtic ve svých knihách popisoval myšlenky absolutní svobody, neomezené morálkou, náboženstvím či zákonem. Jeho erotické texty kombinují filosofii s pornografií a vyobrazují jeho sexuální fantazie, ve kterých kladl důraz na násilí, kriminalitu, utrpení a rouhání. Svou proslulost získal tím, že své představy uváděl do praxe, a to jak s dobrovolníky, tak s jedinci, kteří s jeho deviací nesouhlasili.

Hrad, který prodávají za 3,55 milionů liber (cca 112 milionů kč), je v dnešní době rozdělen na horní a dolní nádvoří, kdy se ve spodní části nachází obytné místnosti a kaple. Z terasy ve věži Saint-Pierre bude mít nový majitel nejlepší výhled na okolní krajinu.

Hrad, kde byl své doby vězněn Markýz de Sade, je na prodej.Hrad, kde byl své doby vězněn Markýz de Sade, je na prodej. | RollandSothebysRealty

„Tato velkolepá pevnost je dokonalým příkladem středověké hradní architektury,“ popisuje Bernard Marmillon z mezinárodní realitky. „Château de Miolans nabízí výjimečné prostředí pro prestižní bankety, svatby, slavnosti, soukromé večírky, jednotlivce a mnohem více,“ dodává.

 

OlafKurefsen ( 24. července 2020 08:05 )

Jedna bouda v Praze po autobazarním zloději je skoro 3x dražší
http­s://ww­w.bl­esk.cz­/cla­nek/re­giony-praha-praha-zpravy/650374/luxus-za-300-milionu-v-praze-vila-australskeho-bohace-nabizi-dechberouci-vyhledy-i-vyhrivanou-cestu-podivejte-se.html

frantacizek ( 24. července 2020 05:26 )

ta cena je přestřelená, přemýšlím, co tam má hodnotu 112 mil. korun, je to celé v podstatě z kamene, snad jen ta půda..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud