Peklo v českých porodnicích: Večeře pro novopečenou maminku? Chleba a dvě kolečka šunky, ale i "knedlo-zelo"

 • 8. 1. 2020
  11:59

  Zatímco ve slovenských porodnicích nové a nastávající maminky nečekají žádné hostiny, v těch českých to je tak půl na půl. Někde po porodu vyčerpané ženy dostanou jen chleba a dvě kolečka šunky, jinde naservírují oběd ve stylu školní jídelny. Některá jídla vypadají relativně v pořádku, jinde kuchyně zásadně pokulhává. Vaše nemocniční gastrozážitky můžete posílat na tip@blesk.cz.

 • 1.Středočeská porodnice

  Listopadovou zkušenost sdílela i Hanka: "Večeře - chleby: první jídlo dne po porodu, kdy jste od rána nejedli, protože při porodu vám to prostě nedovolí. Snídaně - vánočka s jablkem, ani máslíčko k tomu nedali - nic. Snídaně - veka a termix a tyčinka. Alespoň byla ten den melta, tak jsem si dala 2x. Oběd - knedlo, vepřo, zelo bez zelí, asi aby děti nebolelo bříško. Ale jo, to kvituju," popsala. V jaké porodnici konkrétně byla, ale prozradit nechtěla. "Nechci je vyloženě hanět, jinak jsem byla víceméně se vším spokojená, až na to jídlo, tam by to chtělo zlepšit," prozradila s tím, že se jednalo o nedávno zrekonstruovanou středočeskou porodnici.

  Večeře: "Chleby byly první jídlo dne po porodu, kdy jste od rána nejedli, protože při porodu vám to prostě nedovolí."Večeře: "Chleby byly první jídlo dne po porodu, kdy jste od rána nejedli, protože při porodu vám to prostě nedovolí." | Hana Charvátová

  Snídaně: "Veka a termix a tyčinka. Alespoň byla ten den melta, tak jsem si dala 2x."Snídaně: "Veka a termix a tyčinka. Alespoň byla ten den melta, tak jsem si dala 2x." | Hana Charvátová

 • 2.Fakultní nemocnice Olomouc

  "Oddělení šestinedělí fakultní nemocnice Olomouc, červenec 2018. Teď v lednu tam budu rodit znovu, tak snad se něco zlepšilo...," doufá Andrea.

  Fakultní nemocnice OlomoucFakultní nemocnice Olomouc | Andrea Koutná

  Fakultní nemocnice OlomoucFakultní nemocnice Olomouc | Andrea Koutná

 • 3.Krajská nemocnice Liberec

  "Posílám svou zkušenost z KN Liberec. Dieta po císařském řezu, první jídlo odporná polévka a haše z hovězího masa, druhé je koprová omáčka bez masa s bramborovou kaší a třetí byla opět haše se zelenými fazolkami a bramborovou kaší. Díky tomu jsem šla z porodnice o 10 kilo lehčí. Díky za rodinu a zásoby od ní," vysvětluje Jitka.

  Krajská nemocnice LiberecKrajská nemocnice Liberec | Jitka Siblíková

  Krajská nemocnice LiberecKrajská nemocnice Liberec | Jitka Siblíková

  Krajská nemocnice LiberecKrajská nemocnice Liberec | Jitka Siblíková

 • 4.Porodnice Lochotín

  "Posílám dobrotu z oddělení šestinedělí, tři týdny zpět. Ještě že mi rodina nosila dobroty, tohle se fakt nedalo pozřít," vzkazuje Bára.

  Porodnice LochotínPorodnice Lochotín | Barbora Sinkulová

 • 5.Fakultní nemocnice Hradec Králové

  "Těmito hnusy nás krmili v porodnicích! Zasílám foto oběda po porodu ve FN Hradec Králové," napsala nám Sandra.

  Fakultní nemocnice Hradec KrálovéFakultní nemocnice Hradec Králové | Sandra Záňová

 • 6.Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

  "Taky jsem dostala vloni na Vinohradech druhý den po náročném nočním porodu úžasnou snídani," píše Helena.

  Fakultní nemocnice Královské VinohradyFakultní nemocnice Královské Vinohrady | Helena Říhová

dvorece ( 29. ledna 2020 07:02 )

Ano, jídlem se plýtvá v našich nemocnicích...není zdarma, všichni si platíme pojištění a mělo by být hlavně stravitelné a ne odporné. Tam se právě vyhazuje nejvíce jídla, nedá se to prostě jíst.

dvorece ( 29. ledna 2020 06:57 )

Tady na té diskuzi mně opravdu hodně překvapila jednak typická česká nepřejícnost lidí, že by maminky mohly dostat lepší stravu než vězni v našich kriminálech, kteří nepochybně jsou živeni lépe, s vyšší nutriční hodnotou.

Dále mě překvapila nesmírná tupost hloupých lidí, kteří nechápali, že porod a tvorba mléka maminek je závislá na výživě, jak jsem tu již několikrát napsala i naši předci dávali matkám po porodu výživný vývar, maso a to proto, že věděli, že matka musí mít dost sil co nejrychleji, jinak je ohroženo i zdraví dítěte a tvorba mléka musí nastat ihned, aby nebyla ohrožena výživa miminka...kdo to neví, řeknou mu to i v každé ZOO...

ivalen ( 20. ledna 2020 16:56 )

Ta olomoucká strava vypadá docela dobře ... jinak maminy kdysi dostávaly v porodnici i hrachovku, nevím jak je to dnes

vendulala ( 10. ledna 2020 08:23 )

Objemové krmivo! Kde je zelenina nebo nějaké jídlo s výživovou hodnotou?

kekemila@seznam.cz ( 10. ledna 2020 01:05 )

Porodnice Vyškov velké porce a jídlo velice chutné bez soli a pepře ale to je pochopitelné. Byla jsem sytá a ještě jsem si nechávala jogurt neby ovoce na později.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud