Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Dramatický překotný porod dvojčat na Brněnsku: První holčičku odrodil tatínek!

ilustrační foto
ilustrační foto  (Autor: ZZS Trans Hospital Plus)
Autor: chal - 
8. srpna 2019
22:01

Brněnští záchranáři zažili hektickou neděli. Krátce po poledni vyjížděli k ženě, která začala předčasně rodit. Nešlo však o obyčejný porod, maminka totiž čekala dvojčata. Práci záchranářům pořádně ulehčil tatínek dětí! První holčičku totiž odrodil sám za pomoci operátorky na telefonu!

Původně to měla být jen další obyčejná letní neděle, pro jedny nastávající rodiče z Brněnska se však během několika chvil změnila v pořádné drama. Maminka, která čekala dvojčátka, začala krátce po poledni předčasně rodit! Roli porodníka musel z části převzít tatínek - zdravotníci totiž nestihli přijet včas.

Statečného otce instruovala po telefonu operátorka Hana. První děvčátko se i v improvizovaných podmínkách podařilo přivést na svět bez problémů.

„Naštěstí byla růžová, plakala a vše se zdálo být v naprostém pořádku. Tatínek skvěle spolupracoval a byl ohromně statečný. Je to vždy nádherný pocit, když přes sluchátko zaslechnu po několika minutách úsilí dětský pláč,“ popsala operátorka.

Po porodu první holčičky už na místo stihla přijet sanita se záchranáři i lékař. „Společně s kolegy jsme pomohli mamince porodit i druhé děvčátko, šlo to dobře a musím říct, že maminka byla šikovná a docela klidná, navzdory okolnostem. Tohle jsou hezké výjezdy,“ prozradil zdravotník Ivo, který u porodu byl.

Holčičky putovaly do porodnice a daří se jim dobře. „Ano, jsou zdravé a mají se k světu. Chtěl bych operátorce i oběma posádkám moc poděkovat,“ potvrdil šťastný tatínek a porodník-amatér.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa