Astronauti po sobě na Měsíci nechali skládku: Válí se tu boty, golfové míčky i pytle s fekáliemi!

Autor: rc - 
22. 7. 2019
21:15

Už je to skoro 50 let od doby, kdy naposledy na Měsíci přistáli lidé. Ovšem i těch několik málo přistání stačilo na to, aby se z Měsíce stala skládka! Na povrchu Měsíce se kromě stop člověka nachází i několik kamer, párů bot, golfových míčků a výkalů!

Koncem července uplyne přesně 48 let od doby, kdy David Scott s americkou vlajkou mával z Měsíce lidem na planetu Zemi. Psal se rok 1971 a Apollo 15 přistálo na povrchu Měsíce. Posádka pod vedením Davida Scotta byla vůbec první, která prozkoumala dokonce i měsíční útvary. Cílem cesty bylo také to, aby astronauti na Zemi přivezli pár měsíčních kamenů. Aby tak však mohli učinit, museli vybalancovat váhu lodi.

Astronauti proto vyházeli z raketoplánu vše, co nepotřebovali, aby mohli na Zemi vzácný náklad dopravit. Na Měsíci se tak doteď povaluje 12 kamer, 12 párů bot, teleskop a dva golfové míčky. Navíc tam pasažéři vesmírné lodi zanechali až šestadevadesát pytlů plných moči, fekálií a zvratek! Profesor astrofyziky Alastair Gunn však pro BBC uvedl, že lidský odpad nebude mít žádný špatný vliv „na měsíční prostředí“. Ba naopak.

„Po padesáti letech na měsíčním povrchu lidský odpad, z něhož jsou nyní pravděpodobně pouze pytle s prachem, může poskytnout důležité informace o přežití mikroorganismu ve vesmíru,“ dodal. Lidského odpadu ve vesmíru však zřejmě ještě přibude, americká NASA a Čína totiž v blízké době plánují další mise.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Monikay ( 23. července 2019 09:49 )

je to věděcký důkaz toho, že lidi jsou čuňata i na jiné planetě

kimirsen ( 22. července 2019 23:13 )

502 je překlep

kimirsen ( 22. července 2019 23:11 )

Tvl, co to psalo za jelito??? ..."Už je to skoro 50 let od doby, kdy naposledy na Měsíci přistáli lidé." Není to pisálku 50 let od doby kdy naposledy, ale poprvé přistáli!!! Teď se slaví 50. výročí prvního přistání na Měsíci! Poslední mise na Měsíc byla v roce 1972, takže 502 let od doby, kdy na Měsíci naposledy přistáli lidé bude v roce 2022!!!...a další magorismus: "Astronauti proto vyházeli z raketoplánu vše, co nepot­řebo­vali"­...o­prav­du z raketoplánu???? Pisálku, buď si o tom něco přečti, nebo nepiš vůbec! To je prostě Blesk.

Taurus70 ( 22. července 2019 22:46 )

To vite ze jo a ted tu o Cervene Karkulce😂😂😂😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa