Nejen Babiš. „Nikdy neodstoupím, nikdy!“ říká podle královského znalce britská královna. „Abdikace“ je v rodině považována za sprosté slovo

Autor: ital - 
23. 11. 2018
18:00

Televizní editor a znalec Nick Bullen strávil roky tvořením královských dokumentů. Říká, že zmíněné slovo na „A“ se považuje mezi členy rodiny za neslušné a že královna z trůnu nikdy neodstoupí. Vládkyně si užívá popularitu, kterou mladší členové vnesli do monarchie. Podle předpokladů znalce bude princi Charlesovi více než 80 let, než nastoupí na trůn.

Královský znalec několik let spolupracoval s královskou rodinou. Nyní prozradil, proč královna nikdy neabdikuje ve prospěch svého syna prince Charlese. Ráda se veze na vlně popularity, kterou do monarchie vnesli mladší členové.

„Myslím, že královna vidí, co její chlapci se svými manželkami přinášejí, a to nemluvím o jejích pravnoučatech,“ vysvětluje Nick. „Princezna Charlotte ve věku 3 let už ví, jak zpracovat dav. Možná právě teď skrze své vnuky a vnučky objevila způsob, jak na této vlně zůstat.“

Podle jeho slov je princ Charles více než připravený stát se králem, ale pravděpodobně k tomu dojde, až mu bude 80 nebo více let. „Královna klidně může žít ještě dalších 10 let, její matka se dožila 101. Udělala toho spoustu. Je to tvrdě pracující matka a žena a já si nemyslím, že by se v brzké době chystala k odchodu.“

Ve svém užším kruhu prý královna sdělila, že pokud bude stále sedět na trůnu ve věku 95 let, požádá, aby vstoupil v platnost vládní zákon (Regency Act), kterým předá svému synovi veškerou svou vládní moc, přestože bude ještě naživu.

Při přerozdělování královských povinností mezi mladší členy rodiny byl Charles ustanoven následníkem trůnu Britského společenství národů.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ladybug ( 24. listopadu 2018 01:31 )

God save the Queen

Zobrazit celou diskusi
Další videa