Jsem chudá(k): Australanka s milionovým platem fňuká, jak musí šetřit, a přitom jezdí na drahé výlety

Autor: dce - 
19. 7. 2018
21:55

Kate Donovan se objevila ve finančním seriálu britského zpravodajského webu, kde popsala, jak šetřila, aby získala dost peněz na zálohu na byt. Jenže Kate vydělává v přepočtu víc jak dva miliony ročně a její "šetření" pobavilo - a taky pobouřilo - internet. Nejenže platí 4 500 korun měsíčně za posilovnu, taky očividně nešetří na cestování...

Australanka Kate Donovan (29) žijící v Londýně se pochlubila, jak šikovně šetřila, aby si mohla pořídit vlastní byt. V článku pro jeden britský zpravodajský server s názvem: "Jak žiju z platu 120 000 korun a šetřím na dvoupokojový byt" popisuje, jak těžké bylo snížit své výdaje, aby jí každý měsíc z platu zbylo v přepočtu 45 000 korun. 

Její těžký boj značně pobavil čtenáře a na sociálních sítích se Kate stala terčem posměchu. Nejvíce lidi asi pobavil fakt, že měsíčně platila 4 500 korun za posilovnu - tu pochopitelně ze svých výdajů vyškrtla. Podobně jako ježdění taxíkem.

Přitom i když zaplatila nájem a další účty, telefon, penzijní pojištění, potraviny, tramvajenku a další věci pořád jí zbylo více jak 60 tisíc korun. Když si odečetla i oněch 45 tisíc na byt, stále měla 15 000 na útratu.

"Z toho mi srdce krvácí," smáli se jí lidé na Twitteru. "To co jí zbyde na útratu, je víc než z čeho já žiju," stěžují si jiní. Ještě větší pozdvižení ovšem způsobily fotografie z jejího osobního účtu.

Tam se totiž chlubí luxusními výlety po Evropě a blízkém okolí. Sdílí fotky z Prahy, Itálie nebo Turecka, ale i z víkendu v New Yorku nebo dovolené na Vanuatu. Chudák holka...

Doporučujeme
pekaaaros ( 20. července 2018 05:28 )

a co děláme my? Stěžujem si, jak jsme chudí a přitom ráno voda bez nabírání ze studny, dokonce i teplá a to hned. Radiator, zachod na splachování, lednička, pečivo, venku plný obchody.. ale soused má vilu a tři auta. tak jsme prostě chudí no. všechno je relativní a i nám by se někdo velmi oprávněně vysmál.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa