Českou holčičku (†2 měs.) zabil meningokok: Před Vánoci odjela s rodiči na Slovensko

Autor: csk - 
6. ledna 2018
11:43

Během vánočních svátků zemřelo dvouměsíční děvčátko po krátkém boji s invazivní meningokokovou infekcí. Rodina holčičky bydlí v Česku a na Slovensko přijela před Vánocemi. Na začátku ledna se v oblasti nakazilo další dítě.

Agenturu SITA o případu informovala mluvčí Regionálního zdravotního úřadu v Banské Bystrici Mária Tolnayová. Po odebrání vzorků byla za viníka potvrzena bakterie Neisseria meningitis typu C. Epidemiologové provedli ochranná opatření u všech šesti lidí, kteří přišli s dívenkou do styku.

V okrese Brezno byl nahlášen i další případ nákazy u pětiletého dítěte z obce Horehronia. Dítě náhle onemocnělo 4. ledna, rodiče proto raději přivolali záchranku. Po typických projevech nemoci, jako je zvýšená teplota a skvrny na pokožce, lékaři potvrdili meningokoka. Protiinfekční opatření byla provedena nejen v sedmičlenné rodině, ale i na příjmu dětského oddělení nemocnice, kam dítě přivezla záchranka.

„Opatření byla vykonána jak v sanitce, tak i na ARO Dětské fakultní nemocnice v Banské Bystrici, kde bylo dítě pro zhoršující se stav ihned převezeno. V současnosti se provádí laboratorní vyšetření, výsledky ještě nejsou k dispozici. Klinický stav dítěte je zatím stabilizovaný,“ doplnila Tolnayová.

VIDEO: Podívejte se, jak rozpoznat příznaky meningitidy.

Video Jaké jsou příznaky meningokoka? - youtube.com

Garo ( 7. ledna 2018 07:52 )

Rakosnick, keby si si niečo prečítal o meningokovej chorobe, tak by si to zrejme nenapísal.Tebe však v tvojom diskusnom príspevku išlo o niečo iné.Vem si sandálky, krátke kalhoty, nejaké paštéty a jdi si provětrat mozek do Vysokých Tater.

mazanykralicek ( 6. ledna 2018 16:57 )

hasickajana : proč hned nadáváš ? Jsi asi přitroublý nerv Ty. Dokud není ditě očkované nikam nejezdím a očkovat se může od 2 měsíců tak jako u nás. Vakcínou NeisVac C se mohou očkovat již kojenci od 2 měsíců. Do 1 roku věku jsou potřeba 2 dávky s minimálním intervalem dva měsíce mezi dávkami. Dětem od 12 měsíců a dospělým stačí jedna dávka. Společné očkování Infanrixu Hexa (tzv. hexavakcína) a NeisVacu C neprokázalo žádný významný rozdíl v imunitní odpovědi.

hasickajana ( 6. ledna 2018 14:35 )

Tvůj vnuk - 10 měsíců... ta mrtvá holčička - 2 měsíce... Už chápeš...? Přitroublý králíku..?

hasickajana ( 6. ledna 2018 14:33 )

Nedá mi to... Proč se nechceš zastávat lékařů...?

delviar ( 6. ledna 2018 13:43 )

Bohužel se jedná o černé dásně !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud