Milý Ježíšku, přines BAZUKU, MÍR A SVOBODU, a taky PLEŠTEŠE! Vánoční dopisy dětí vás dostanou

 • Autor: ljš - 
  27. 11. 2017
  07:33

  Ježíšek to kolikrát nemá jednoduché a rodiče už vůbec ne! Rozklíčovat přání vašeho potomka, pokud psal vánoční dopis sám, není často vůbec nic jednoduchého. Schválně, co jsou to takové »plešteše«? Podívejte se na ty nejlepší výtvory a pošlete nám i vaše úlovky!

 • 1.Bazuku, mír a svobodu

  Tonda si přeje tajemné „plešteše“. A taky bazuku, mír a svobodu.

  Nelehký úkol čekal na tátu malého Tondy, který si od Ježíška přeje právě »plešteše«! Co to ale je, dumal otec, a nechal si poradit od zkušenějších. Na Facebooku se tak pod dopisem rozhořela výživná diskuse. „Nějaká vodička na pleš, to seženeš,“ radil mu kamarád. Další ale Tondu prokoukl: „Playstation 4 a hru Assasins Creed,“ vysvětlil.

  Tonda si ale nepřál jen hmotné věci. „Trochu mě mrzí, že tady plešteš zastínil mír a svobodu,“ posteskla si Tondova maminka. Další zase pobavilo, že si chlapeček k tomu vyžádal ještě „pistoli nerf bazuku“.

 • 2.Přání, které uletělo

  Simončin dopis Ježíškovi ulétl.

  Těžká práce čeká také Ježíška v Ústí nad Labem. Tam se totiž jedno přání z okna zatoulalo na ulici. „Dnes 29. 10. 2017 jsem nalezla na Stříbrníkách v Ústí nad Labem dopis pro Ježíška. Kvůli silnému větru zřejmě odletěl. Doufám, že se tyto fotky dostanou až k Ježíškovi, aby věděl, co malé Simonce přinést k Vánocům,“ vysvětlila nálezkyně Pája na Facebooku.

  Simončin dopis Ježíškovi ulétl.

 • 3.Ježíšku, vem si kamion

  Aby ježíškovské psaní uletělo, by si nejspíš přáli rodiče malého Davídka. Ten svých přání totiž sepsal tolik, že se pod vánoční stromek ani nevejdou:

   

  Na dárky pro Davida by si měl Ježíšek nachystat kamion.

 • 4.Byl jsem tu, Ježíšek!

  Když už ale vaše dítko dopis napíše, kdo mu zaručí, že si ho Ježíše vzal? Malá Maruška na to šla od lesa! Potvrzení o převzetí si vystavila sama:

  Maruška si od Ježíška vystavila potvrzení.

 • 5.Přines miminko!

  Ne všechny děti ale svá přání sepisují. Mnoho z nich kreslí krásné obrazky. Jako třeba holčička, která si přála miminko! Jestli živé, nebo panenku, to asi vědí nejlíp rodiče… Anebo Ježíšek :)

  Malovaný dopis holčičky, která si přeje miminko.

 • 6.Napište nám!

  Stvořilo i vaše dítko vtipný dopis Ježíškovi? Pošlete nám ho na tip@blesk.cz.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

zkratik ( 27. listopadu 2017 13:34 )

mě dostalo hlavně to,jak už děti díky internetu a mobilům neuměj psát(nemyslím hrubky) Ještě že máme povinnou školní docházku

rentierskej ( 25. listopadu 2017 17:28 )

"plešteše," podle toho ostatního, co si tonda přeje, je "PLEJSTEJŠN" jako vyšitý! prostě napsal foneticky, jak to slyšel... a jinak je to docela sranda, čte se to dobře, je to i vtipné. chyby u dětí nevadí, (skoro bych věřil, že do toho rodiče záměrně nezasahují). a mír s bazukou, opravdu asi nic nepřekonalo.

Brnooo ( 25. listopadu 2017 12:04 )

Chci mír, přines mi bazuku Abyste dětičky nedostaly Pravidla českého pravopisu (pro rejpaly, ano, vím, že jsou to malé děti, ale pokud píší dopis s dospělým, měly by jim být vysvětleny chyby, protože pak to vypadá tak jako v dnešní době, kdy 80% veřejných příspěvků jsou paskvily).

prycsnima ( 25. listopadu 2017 08:43 )

 Pro všechny děti: Ježíšek není. Všichni vás oblbujou. Děti,zjistěte si to na internetu. Ježíšek žádný dárky nenosí a nikdy nenosil.Máte prolhaný rodiče.

bandolero ( 25. listopadu 2017 08:35 )

Tak z tou bazukou to nemá chybu. Jinak jsem snad vše pochopil, i ty plešteše

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud