První foto! Holčička (3) jako jediná přežila pád českého letadla v Rusku: Život jí zachránila učitelka (†45)

17. listopadu 2017
11:55

Tříletá holčička, která jako jediná přežila středeční nehodu českého letounu L-410, byla transportována do dětské nemocnice v Chabarovsku. Podle záchranářů jí zachránila život pasažérka, která ji na osudném letu doprovázela. Olga ji při nárazu ochránila vlastním tělem a nejspíš jen díky ní je holčička stále naživu.

Olga Laponnikova (†45) pracovala jako psycholožka a učitelka na střední škole v Nelkanu. Matka malé Žasminy ji požádala, aby při letu dohlédla na její dceru, která cestovala sama za babičkou. Maria holčičku nemohla doprovodit, protože krátce předtím porodila třetí dítě, které bylo na pozorování v nemocnici. Když se letadlo zřítilo, učitelka malou holčičku objala a chránila ji vlastním tělem, čímž ztlumila náraz. Sama sice zahynula, ale život Žasminy byl díky jejímu hrdinskému činu zachráněn. Lidé z Nelkanu nyní žádají pro oblíbenou a statečnou učitelku ocenění.

Žasmina byla mezitím transportována do dětské nemocnice v Chabarovsku. Holčička je ve středně vážném, ale stabilizovaném stavu. Utrpěla komplikovanou zlomeninu kotníku, traumatické poranění mozku se zatím neprokázalo. V následujících dnech ji ale budou důkladně sledovat neurologové. Podle lékařů si vzhledem k svému věku neuvědomuje, co se jí stalo a občas se dokonce i usměje. Podle chabarovského guvernéra Vjačeslava Športa ji zachránilo život i to, že byla v době nárazu připoutaná.

Letoun českého původu L-410 se zřítil krátce před přistáním do lesa, asi dva kilometry od ranveje. Podle agentury Interfax spadl zhruba z 600 metrů. Svědci pádu mluví o tom, že se letadlo před havárií natočilo na pravý bok. Zahynulo šest lidí, včetně dvou člen posádky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jasnovidec01 ( 18. listopadu 2017 12:10 )

jako v kocourkově !!!!na jedné fotce je chlap s miminem a na druhé rozrastrovaný obličej malého dítěte tak na věk 3-4 roky ,tak proč článek uvádí že přežila malá tříletá holka??? tak jak Blesku???? co je pravda????pokud opravdu někdo přežil???

Zobrazit celou diskusi
Další videa