Vnuci dědy Sporera si prázdniny užili jako vesničtí kluci: Už „šrotí“ ve škole

Autor: Helena Lacinová - 
7. září 2017
05:20

Školní povinnosti zcela zaměstnávají Daniela (13) a Dominika (11), vnuky dědy Zdeňka Sporera (†70) známého z reality show Terezy Pergnerové, který v srpnu zemřel. U opatrovníka Zdeňka K. (56), který je na přání jejich dědy začal vychovávat, se mají dobře. A dokonale po vesnicku kluci prožili konec prázdnin.

 

„Ráno nakrmili ta svá zvířata, pak sedli na kolo a do oběda jsme je neviděli,“ řekl šťastně muž, kterému oba školáci říkají spontánně strejdo a je rád, že kluci nesmutní. Jeho partnerce Jitce (57) říkají zase teto. Bydlí s nimi v domku na vesnici.

Když se kluků po dramatickém odpoledni ujali, tak jim dali na starost domácí zvířata. Danek se začal starat o čuníka a Dominik si vybral králíky. „A stále je to baví,“ dodal Zdeněk K.

„I když poslední týden se také podíleli na přípravě do školy. Nakupovali jsme jim do školy. Každý si vybral tašku, kterou chtěl. Pomůcky a tak. Jízdenky na autobus jsme vyřídili. Do školy se kluci těšili,“ pochválil svěřence muž. Do základní školy budou Danek i Dominik dojíždět spolu s tetou, která v Mostě pracuje. Nelze než jim popřát, aby se všem dařilo. 

VIDEO: Akce nový domov: Terezu Pergnerovou dojal příběh statečného dědečka!

Video Akce nový domov: Terezu Pergnerovou dojal příběh statečného dědečka! - TV Nova

jity ( 7. září 2017 09:16 )

Ono asi nebude ještě vyřízení dědické řízení a ti kluci musí mít také poručníka a jestli to bude tento cizí pán i když je zná? To holt jak budou reagovat naše orgány.

sharka ( 7. září 2017 09:05 )

 a ten byt pronajali? Aby kluci měli něco na přilepšenou? Nebo leží ladem....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud