Lívia ztratila cestou do Bulharska doklady: Na letišti strávila 40 hodin!

Slovenka cestou do Bulharska ztratila občanku. Než jí cestovka poslala pas, musela zůstat na letišti.
Autor: lm - 
23. 8. 2017
13:48

Paní Lívia z Košicka si prožila nefalšovanou noční můru všech dovolenkářů! Slovenka po příletu do Bulharska zjistila, že nemá občanský průkaz a letištní personál ji odmítl vpustit do země. Lívia tak musela zůstat v příletové hale dlouhých 40 hodin.

Paní Lívia odcestovala do Bulharska v neděli večer. Při odletu občanku ještě měla, po příletu ale nemohla svůj doklad najít a Bulhaři ji nepustili dále. "Okamžitě v noci jsme zavolali na letiště v Košicích a na leteckou společnost, aby pátrali po jejích dokladech v letadle," popsal serveru Čas.sk majitel košické cestovní kanceláře Jozef Oros, který se prý za 28 let praxe s žádným podobným případem nesetkal. Cestovní doklad ženy ale bohužel přes veškerou snahu nebyl nikde k nalezení.

Cestovní kancelář zkoušela kontaktovat i slovenskou ambasádu v Bulharsku, ti paní Lívii ale náhradní doklad vydat nemohli, protože ještě nevstoupila do cizí země a navíc zastupitelský úřad vydává jen náhradní doklady pro návrat domů. Slovenka tak zůstala uvězněná v letištním tranzitním prostoru před pasovou kontrolou. „Ani nevím, co na to říct. Jsem si myslela, že mně se něco takového nemůže stát a stalo se, je to moje chyba. Každý mi pomáhá,“ řekla TV Markíza nešťastná Lívia.

"Do úvahy přicházelo jediné řešení - dopravit její pas ze Slovenska," dodal Oros s tím, že se spojili s rodinným příslušníkem ženy ještě v pondělí dopoledne. Nejbližší linka do Burgasu odlétala ale až v úterý ve čtyři hodiny, do té doby tak musela paní Lívia počkat v příletové hale.

Cestovka paní Lívii poslala pas po jiné pasažérce, která jí ho předala kolem půl šesté. Nešťastná cestovatelka se tak konečně mohla vydat za dcerou do letoviska v Primorsku.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

romiscorpionxy ( 23. srpna 2017 14:14 )

 Tak to má být, její hloupost. Proč by si taky měli Bulhaři pouštět do země nějaké individum bez dokladu. O co tedy jde,to je stížnost nebo jen zbytečná informace

Zobrazit celou diskusi
Další videa