Rodiče zůstali na paterčata sami: Jak matka reagovala na soudní prohru?

Autor: ljš - 
3. 8. 2017
05:01

Rodinu paterčat v poslední době stíhá jedna rána za druhou, Alexandra Kiňová si ale v žádném případě nechce stěžovat. Přestože v úterý prohrála soud kvůli sbírce a bude muset Klubu dvojčat a vícerčat vyplatit desetitisíce, směřuje veškerou energii ke svým šesti dětem. K těm v současné době nemá žádnou výpomoc.

Matka prvních českých paterčat Alexandra Kiňová neuspěla se svou žalobou, kterou se po Klubu dvojčat a vícerčat domáhala vydání částky shromážděné pro děti ve veřejné sbírce. Odvolací soud ji zamítl kvůli tomu, že Klub peníze už dříve převedl na magistrát, který je rodině letos v únoru předal formou daru. Kvůli tomu však matka celkem šesti dětí ztratila nárok na sociální dávky, jež dříve pobírala. Soud jí navíc nařídil zaplatit protistraně náklady na právníky ve výši 26.800 korun.

Kiňová se ale z verdiktu a s ním spojených komplikací nehroutí. "Máme složitý život, ale nestěžuju si. Nejdůležitější pro mě je, že děti jsou zdravé a šikovné," řekla Mladé frontě Dnes.

Paterčata počátkem června oslavila čtvrté narozeniny a rodina tak přišla o dvě pečovatelky, na které měla do té doby ze zákona nárok. Pomocnice z Rodinného centra Milovice, která do domácnosti dochází vypomáhat, má navíc dovolenou, takže jsou nyní rodiče na děti sami. "Chodíme na procházky do lesa a také do Mirakula tady v Milovicích, kam nás hodní majitelé nechají chodit zdarma. Je to tam nádherné a děti se pořádně vyblbnou. Jsou hodně společenské a navrzájem si pomáhají," vysvětlila Kiňová, která se stále potýká se zdravotními problémy a od porodu už musela podstoupit šest operací.

Rodina si nyní užívá prázdnin, které jsou pro ně pověstným klidem před bouří. "Od září nás všechny čeká velká změna, protože děti půjdou do školky. Partner má slíbenou práci," vysvětlila supermáma.

Video Paterčata z Milovic křtila knížku! Zapíjela se dětským šampaňským! - Jan Doležal, Petr Soukup

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Další videa