Prokleté čapí hnízdo v Dubné? Bouřky ptačímu páru zabily šest mláďat

Autor: dce - 
27. června 2017
15:30

Už šest mláďat ztratil čapí pár v Dubné na jihu Čech. O první čtveřici mláďat přišli po bouřce koncem dubna. O další dvě je připravil čtvrteční liják. V hnízdě zůstalo poslední ptačí mládě...

Čápy Maxe s Natálkou, kteří sídlí na střeše kostela v Dubné, sleduje snad celé Česko. Létají k nám jako jedni z prvních pravidelně již několik let. Letos v březnu Natálka snesla čtyři vejce, ze kterých se po měsíci vyklubala čtyři mláďata.

Bohužel krátce poté, co se ptáčata poprvé podívala na svět, řádila v okolí bouřka. Koncem dubna všechna čtyři mláďata zemřela. Pár se ale hned druhý den spářil a po necelých 3 týdnech Natálka snesla další tři vejce.

Jenže hnízdo minulý čtvrtek opět zasáhly vydatné deště. Ze tří čápat přežilo dodnes pouze jedno. To se naštěstí má čile k světu, a pokud vše půjde podle plánu, stihne dospět akorát těsně před odletem do teplých krajin.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

naidka ( 27. června 2017 15:51 )

A kde byli staří, když pršelo, mohli mladé před deštěm chránit. Ta webkamera je dobrá, stará čechrá peří, občas mrkne na drobka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud