Tělíčko ze záhadné rakvičky identifikováno. Jde o dívku (†3), která zemřela v roce 1876

Autor: shp - 
11. května 2017
22:15

Velká záhada byla objasněna. Tělo malé holčičky pocházející z 19. století bylo nalezeno loni při kopacích pracích v San Francisku dělníky. Pohřbeno bylo v záhadné rakvičce. Nyní se po roce usilovných prací konečně podařilo identifikovat, komu tělíčko patří.

Nezisková organizace Garden of Innocence (Zahrada nevinnosti) rok pracovala usilovně na tom, aby zjistila, komu ostatky patří. Nakonec se podařilo. Tělíčko patří vznešené Edith Howard Cook, která zemřela 13. října 1876. Pouhých šest týdnů jí dělilo od třetích narozenin.

Zakladatelka projektu Garden of Innocence velkoryse zorganizovala loni opětovný pohřeb dívky. Dívčina zámožná rodina jí původně věnovala nádherné bílé šatičky, botičky ke kotníkům a ve vlasech měla květiny.

Nový pohřeb nebyl o nic méně pompézní. Zúčastnily se ho stovky lidí. Všechny předměty pro dívku, včetně nové rakvičky, darovali dobrodinci. Všichni se chtěli zúčastnit druhého sbohem tehdy ještě malé neznámé.

Odlehčení po smutku. Rakev sehrála velkou roli v nedávném Prostřenu:

Video  Čtvrteční Prostřeno: Spaní v rakvi nezkoušejte! Kdo se v ní zavřel a nemohl ven?  - FTV Prima

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud