Místo tetování ruce plné puchýřů! Sophie (22) varuje před černou hennou

Autor: lm - 
5. 5. 2017
12:08

Místo vysněné ozdoby si z dovolené přivezla opuchlé ruce a puchýře! Britka Sophie Alis (22) se rozhodla varovat ostatní cestovatele, aby si dávali pozor na tetování hennou.

Dočasné tetování hennou může být pořádně nebezpečné. Své o tom ví Britka Sophie Akis, která si ho nechala udělat na dovolené v Maroku. Jenže místo vysněného obrázku si přivezla opuchlé ruce plné puchýřů.

Mladá dívka přitom dodržela nejdůležitější radu. Den předtím, než se nechala pokreslit, se s pouličním prodejcem dohodla, aby jí otestoval kůži. Chtěla tak zjistit, jestli se u ní neprojeví alergická reakce. Když se zdálo být vše v pořádku, na druhý den si od obchodníka nechala na ruce nakreslit orientální obrazce.

"Během několika začala mít potíže. Otekly jí ruce a naskákaly puchýře. Protože druhý den měla letět domů, vzali jsme ji do lékárny, kde dostala prášek a nakrémovali jí a obvázali ruce," popsala britskému deníky DailyMail maminka Wendy (56).

Když Sophie přistála v Turecku, kde žije s manželem, ihned zamířila do nemocnice. Lékaři jí řekli, že dostala alergickou reakci a naordinovali jí, aby si máčela ruce v jódovém roztoku a mazala si je kortizonem. "Pořád jí to strašně bolí. Je mi jí moc líto. Doufám, že když se o ruce bude starat, tak nebude mít jizvy," dodala Wendy.

Nebezpečí henny spočívá v chemické látce para-fenylendiamin (PPD), která se používá i v barvách na vlasy. V Evropské unii je ale její používání přísně regulováno. Do henny se přidává kvůli tmavé barvě a delší trvanlivosti, samotná henna je obyčejně oranžová s červenohnědým nádechem. Právě PPD ale u některých lidí způsobuje vážné alergické reakce.

Video: Prudká reakce na tetování černou hennou

Video Prudká reakce na tetování černou hennou - Youtube/Supermámy

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Bystrozraky ( 5. května 2017 23:40 )

Jenomže ti tetovaní pitomci si myslí jak je to krásné. Nebo proč by si to nechali dělat? Oni se zdobí svojí vlastní blbostí. To je totální převrácení hodnot v totalitě vlády peněz!

Bystrozraky ( 5. května 2017 21:13 )

Ano, je to tragédie. Lidi jsou čím dál tím zvlčilejší, blbější, promitivnější.

Bystrozraky ( 5. května 2017 15:26 )

Dobře jí tak, blbce. Teď to má přece hezčí než je odporné tetování. Skutečně! Toto je přece ještě větší hnus! Jakto, že se jí to nelíbí. Teď je teprve "okrášlena" jak se patří.Kdo je blb, tomu není pomoci.

MarkusHermann ( 5. května 2017 15:14 )

Na jejím ksichtu by to vypadalo lépe.

y1xcvbnm ( 5. května 2017 14:34 )

Vždyť to má krásné, jako z korálků!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa