Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Pomýšlel na sebevraždu, zachránila ho kytara: Ve 40 letech začal, nyní ho čeká první koncert!

Autor: Slávka Červená - 
1. května 2017
15:10

Nadšenec až blázen, říkají kamarádi o Jiřím Ondrovi (43) ze Slovácka. Po čtyřicítce hledal smysl života a rozhodl se, že se naučí hrát na kytaru. Nyní ho čeká první veřejné vystoupení.

Po rozvodu život s otcem dvou synů zatočil. V den svých 40. narozenin byl nucen odstěhovat se od rodiny. „Ocitl jsem se sám a snad každou minutu jsem pomýšlel na sebevraždu. Proč tu vlastně jsem, ptal jsem se. Psycholog mi radil, abych se věnoval nějakému koníčku,“ svěřil se.

Tak si koupil kytaru. Ale brnkání nikam nevedlo. Až po čase ho štěstěna navštívila. Seznámil se Martinem Motýlem (45), bývalým kytaristou skupiny Argema, který ho vede k muzicírování. „S nikým takovým jsem se dosud nesetkal. Není to génius, ale v něm je naprosto neodolatelné až bláznivé nadšení. To se hned tak nevidí. Pořídil si pět kytar, banjo, ukulele, ozvučovací techniku. Každý týden cvičíme dvě hodiny již 2,5 roku,“ řekl „učitel“ Motýl. Jiří jezdí také na „kytarové dílny“ a piluje zpěv.

„Našel jsem se a jsem moc šťastný. Každý den se těším, až přijdu z práce a vezmu kytaru do ruky. Na letišti byli loni při odbavování úplně paf, když jsem ji vezl na dovolenou do Turecka,“ smál se. A štěstí se na něj usmálo i podruhé v podobě nové lásky Vendulky (37). „Ta mi fandí, úžasně mě podporuje a v poslední době se učí hrát na basovou kytaru. Není nic lepšího, když partneři mají stejného koníčka,“ konstatoval majitel natěračské firmy, který točí se skupinou Motýl band i první ze série 15 videoklipů pro slovenskou televizi Senzi.

Momentálně ale trpí velkou trémou. Čeká ho první veřejné vystoupení. Na Májovém koncertu 2. května na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti od 16 hodin vystoupí jako host Motýl bandu.

Video: Rozhovor s Pavlem Bělobrádkem o hraní na kytaru i nemoci

Video  Rozhovor s Pavlem Bělobrádkem o hraní na kytaru i nemoci.  - Blesk / Zuzana Štíchová
Video se připravuje ...

koliaska ( 29. ledna 2022 00:10 )

Já se tomuto třeba vůbec nedivím. Mám kamaráda, který zažil něco podobného. Také trpěl docela silnými depresemi a právě to, že začal hrát na kytaru a skládat vlastní písničky ho z toho dostalo. Dost mě inspiroval k tomu, abych s kytarou začala také. Já ale na skládání vlastních písní ambice nemám, většinou se učím jen převzaté z http­s://ky­taris­tka.cz/

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud