Maruška trpí vzácnou bolestivou nemocí kůže: Díky kampani pomůže desítkám stejně trpících dětí

Autor: dce - 
5. dubna 2017
20:33

Suchá praskající kůže, časté zánět, bolestivý bývá každý dotek. Tak ve zkratce vypadá onemocnění, kterým trpí i Maruška Žampachová (23). Díky její inciativě se ale podařilo vybrat tisíce krémů, které chce předat dětem trpícím stejným onemocněním.

Ichtyóza je onemocnění kůže, které se projevuje suchou praskající pokožkou. Taková kůže má předpoklad k bolestivým ranám, častým zánětům, otékání a hnisání. Nejzávažnější formou trpí v Česku pouze jedna osoba - Maruška Žampachová.

Od 18 let je v invalidním důchodu; ví, že se její nemoc bude dál zhoršovat. Přesto to nevzdává - spíš naopak! Se Spolkem ichtyóza se snaží pomáhat stejně postiženým dětem. Místo o peníze, lidi prosí o příspěvek ve formě krému s ureou, kterými se lidé trpící ichtyózou mažou. Měsíčně dítě spotřebuje i 8 kilogramů takového krému.

Za měsíc od začátku kampaně se jí i díky mediální pozornosti podařilo vybrat více krémů, něž doufala! "Podařilo se nám nashromáždit téměř 4000ks krémů. V sobotu jsme je předávali a nyní se budou dělat balíčky dětem, které následně budou spíš rozváženy. Jarní sbírkou ale nekončíme, lidé chtějí pomáhat i nadále a proto pokračujeme a již nyní sbíráme krém na balíčky letní. Dnes jsem opět převzala pár desítek krémů, stále nás kontaktují lidé, že chtěji pomoci a to samozřejmě neodmítneme," napsala nám v pondělí Maruška.

Video Maruška bojuje s nevyléčitelnou nemocí a pořád sbírku pro podobně nemocné 

"Strašně moc vám děkuji za celý Spolek ichtyóza za to, že jste se podíleli na jarní sbírce krémů pro děti nemocné s ichtyózou. Vysbíral se neskutečný počet krémů. Jsme vám hrozně moc vděční, protože děti to zahojí nejméně na dva měsíce, budou se moci neomezeně mazat, kdykoliv budou chtít, a hlavně tím, co potřebují," řekla Maruška serveru E-mostecko.cz.

Pokud chcete Marušce v její snaze pomoci, máte několik možností:

Na stránkách spolku se můžete podívat na podrobnější informace o tom, jak pomoci a pokud se chcete připojit k Marušce a zaslat jí krémy, o které žádá ve videu, můžete ji kontaktovat na jejím facebookovém profilu nebo na emailu Ma.Zampachova@seznam.cz

zkratik ( 5. dubna 2017 22:36 )

23 let?Tak nepříjemná,afektovaná holka,která by mě o koupi krémů nepřesvědčila

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud