O čem se nemluví: Dámy, pozor na vaginální infekce!

Vaginální infekce není nic příjemného
Autor: Iva Dvořáková, Andrea Ulagová - 
2. 8. 2015
06:00

Také se v nyní v horkém létě potýkáte s nepříjemnými gynekologickými potížemi? Není divu. Horké počasí a pobyt u vody nahrávají množení bakterií. A to způsobuje vaginální infekce. Jen se o nich příliš nemluví. Přinášíme vám rady, jak se této nepříjemnosti vyhnout.

Až dvě třetiny žen alespoň jednou za život potrápí problémy v oblasti intimních partií a všechny se shodnou, že bolesti a pálení v podbřišku není nic příjemného.

„Naruší-li se přirozená rovnováha ve vaginální mikroflóře, začnou se nadměrně množit potenciální patogeny – bakterie a kvasinky, což může vést k zánětu poševní sliznice,” vysvětluje doc. MUDr. Martin Procházka a dodává: „Aby byla léčba účinná, je nutné používat prostředky, které obsahují složky obnovující přirozenou mikroflóru, eliminují růst patogenních bakterií či kvasinek a redukují nepříjemné příznaky.”

Největší strašáci - koupaliště, vířivky, ale i přehnaná hygiena

Za vznik infekce mohou nesprávné hygienické návyky, ale i ty přehnané. Časté mytí může narušit ideální pH. Zvýšené riziko infekce hrozí při návštěvě fitness center, tělocvičen, plaveckých bazénů a vířivek, 

Potíže mohou souviset i se sexuálním životem. Máte nového partnera, nebo jich máte více? Muži jsou často přenašečem infekce. Problém může být i nesprávné oblékání.

Nepomohou ani antibiotika, stres a únava.

Patero preventivních rad

1. mokré plavky dolů!

Vlhké a teplé prostředí prospívá kvasinkám a jiným mikroorganismům. Pokud máte narušené vaginální pH, snadněji jim podlehnete.

2. Pravidelná intimní hygiena

Myjte si intimní partie produkty, které přispívají k optimálnímu pH a chrání je tak před mykózami. Vyberte ty, co obsahují přírodní kyselinu mléčnou, takže zároveň podporují růst užitečných laktobacilů. Nepoužívejte parfémovaný toaletní papír!

3. Vyhněte se těsnému oblečení

Noste spodní prádlo z přírodních materiálů, bavlny a hedvábí. V horku volte volné šaty a sukně.

4. Upravte stravu

Víte, že míru zranitelnosti vaší pochvy také ovlivňuje strava? Omezte proto cukry, protože jsou živnou půdou pro kvasinky.

5. Nezahýbejte!

Promiskuitní chování podporuje nejen přenos pohlavních nemocí, ale i kvasinkové infekce.  Pokud ji dostanete, navštivte svého gynekologa. Budete muset omezit sex a někdy je potřeba, aby se přeléčil i váš partner.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kimbe ( 2. srpna 2015 15:45 )

Dámám je třeba nalít čistého vína. "Vaginální infekce" je ve skutečnosti lichotivější výraz pro "pohlavní choroby". Takže račte dámy k lékaři, dieta vám nepomůže.A nechte si přeléčit i partnera. A příležitostně ho už neměňte, protože byste to kolečko,milé dámy, absolvovaly znova.

xcarodejka ( 2. srpna 2015 13:03 )

Pokud to slízne žena jednou, tak se jí to bude opakovat. Sladké nejíst, bílou mouku, uzeniny, a v těžších případech ani bílou rýži/ jen neloupanou/. pozor na množství ovoce. Dobrý je grep, kapusta, rajčata.někdo k tomu má sklon,a dostat se to může i do uší, časem i do krevního oběhu a na orgány.

marais ( 2. srpna 2015 11:26 )

Vaginální infekce není závislá na počasí, ale na nevěře!

maruch ( 2. srpna 2015 07:48 )

Vaginální infekce je nepříjemná,ale na větší vaginu je zakázaná diskuze u imigrantech.Toto je svoboda slova.Běžte běžte do vagíny moralisti z Blesku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa