Zemřel malý génius z Microsoftu: Dívce (†16) se zastavilo srdce

Autor: oj - 
16. 1. 2012
20:18

Zázračná dívka Arfa Karim Randhawa (†16) z Pákistánu je po smrti. Počítačovému géniu se zastavilo srdce. Dívce nepomohla ani ochranná ruka jedno z nejbohatších lidí planety Billa Gatese.

Mladé dívce se v prosinci náhle zastavilo srdce. Několik týdnů ležela ve vojenské nemocnici na východě Pákistánu v kómatu.

Zakladatel Microsoftu Bill Gates se dívce marně snažil pomoci. Rodičům dívky nabídl převoz do USA, aby se jí mohli věnovat ti nejlepší specialisté na světě. Bohužel k tomu už nedošlo.

„Byla obdařená mimořádnými schopnostmi. Všimli jsme si toho, když jí byly jen dva roky,“ říká otec mrtvé dívky. Když jí bylo pět, dostala svůj první počítač.

Windows místo panenky

O čtyři roky později úspěšně prošla testem Microsoftu a stala se nejmladším zaměstnancem softwarového gigantu.

V roce 2005 se Arfa setkala s Billem Gatesem, který ji pozval do sídla společnosti do Seattlu. V Pákistánu byla hvězda. Svou zemi dokonce často zastupovala na IT fórech. Jejím snem bylo vytvořit vlastní Silicon Valley, které by chudým, talentovaným studentům umožnilo vystudovat.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa