Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Vykopla dveře a bydlí

Irena Korová řešila svoji zoufalou situaci s bydlením tak, že vyrazila dveře do prázdného bytu města Choceň a bez povolení se do něj s dětmi a druhem nastěhovala. Radnice jí nařídila, aby se vystěhovala, což ale ona odmítá  (Autor: Jitka Žigová)
Autor: Jitka Žigová, hto - 
19. srpna 2010
05:00

Nucené vystěhování z obecního bytu v Chocni hrozí těhotné Ireně Korové (36), jejím čtyřem dětem a druhovi. Dvoupokojový kvartýr zabrala na konci července neoprávněně.

Do městem neobsazeného bytu pro náhradní ubytování problémových nájemníků jednoduše vykopla dveře a nastěhovala se. Výzvy radnice, aby jej dobrovolně opustila, odmítla, a tak její případ řeší policie a město připravuje kroky k vyklizení bytu.

Na úřady není spolehnutí, vzala to tedy do svých rukou

Rázným způsobem žena byt obsadila poté, co jí skončila roční smlouva na bydlení v Brandýse nad Orlicí a neměla kam jít. „Už deset let mám v Chocni podanou žádost o byt, ale nic se neděje. Myslela jsem si, že když to udělám takhle, že mě v tom bytě nakonec nechají. Dveře zaplatím a i nájem dokážu platit. Mám čtyři děti a v zimě se mi narodí páté. Přece s nimi nezůstanu na ulici,“ cítí se bezradně Irena Korová.

Jelikož odmítla z bytu odejít, radnice na nezvanou nájemnici upozornila policii. Hrozí jí až dva roky za mřížemi. To ale radnici problém neřeší, protože byt může zůstat obsazený rodinou Korové i několik měsíců, než padne verdikt soudu. Svá práva proto radnice hodlá hájit svépomocí.

Korovou znovu vyzve, aby byt opustila, a pokud opět odmítne, vypudí ji z něj třeba za asistence bezpečnostní agentury. Na chodníku ale zůstat nemusí. „Bereme v úvahu sociální situaci rodiny a dojednali jsme pomoc v azylovém domě pro matky s dětmi,“ řekl místostarosta Chocně Ladislav Valtr. Korová ale tuhle pomoc nechce. „Kdo mi tam pomůže s dětmi, když tam druh nebude moci bydlet s námi? Přece nebudou žít bez táty,“ odůvodnila svůj odmítavý postoj.

Irena Korová řešila svoji zoufalou situaci s bydlením tak, že vyrazila dveře do prázdného bytu města Choceň a bez povolení se do něj s dětmi a druhem nastěhovala. Radnice jí nařídila, aby se vystěhovala, což ale ona odmítáIrena Korová řešila svoji zoufalou situaci s bydlením tak, že vyrazila dveře do prázdného bytu města Choceň a bez povolení se do něj s dětmi a druhem nastěhovala. Radnice jí nařídila, aby se vystěhovala, což ale ona odmítá | Jitka Žigová

mrum ( 14. října 2010 09:17 )

Takový sobce mám nejradši, mělas mít jedno, aby mělo úplně všecho, milion krámů, tisíc kroužků, prošlapané snahy v životě.... A chudé sociální vazby, plochý náhled na život, pohodlí na úkor ostatních... S Tvýma počtama to nestačí ani na pouhou reprodukci, a když se Ti jedno dítě odstěhuje daleko, nebo se mu něco stane, druhé zůstane samo jak kůl v plotě, nebude mít nikoho... O Tebe se bude starat taky jen možná to jedno, možná budou mít malý byt nebo Tě jeho partner nebude mít rát, tak na Vánoce budeš doma sama.... Užij si to.

mrum ( 14. října 2010 09:13 )

Úřady nejsou od toho, aby lidem sháněly byty. Tobě snad někdo něco sháněl??? Nechci, aby se z mých daní platilo "dávání do pořádku bytů problémových nájemníků", co to zase jen zničí, já si taky svoje bydlení udržuju sám, za svý, holt i to co poničí lidi okolo, a moji přátelé a příbuzní to dělají také tak. Když někdo neplatí a dělá binec, tak může bydlet ve vybydleným, pže to zase jen vyybdlí, a jestli se mu to nelíbí, ať si vydělá a opraví to - jedině tak si toho bude vážit. Není pravda, že by bílá žena s 4 dětmi a pátým na cestě sehnala podnájem, to se hochu vzpamatuj. Žena, i kdyby ona i manžel byli slušní praucjící vysokoškoláci, která má 4 a více dětí, je naší společností pokládána za divnou.

mrum ( 14. října 2010 09:09 )

Přesně. A zrušit placení sociálního a zdravotního a důchodového pojištění, pže to dostanou ostatní a ti, co ještě nejsou staří a celý život makají, pak nedostanou nic, pže to dostanou ti "ve všem slabší". Bez problému uživím 4 děti, když nebudu muset platit tyhle nesmysly, který já platit musím, nic z toho nemám, a jiní z toho jen berou/dostávají.

mapa45 ( 14. října 2010 08:25 )

mapa45 ( 14. října 2010 08:23 )

Souhlasím s tímto názorem

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud