Milionář umíral na rakovinu, zabil sebe i svou ženu

O případu informoval britský Daily Mail
Autor: INT, zuz - 
7. 10. 2009
14:20

Britský boháč David Rouse (72) se zastřelil ve svém luxusním sídle poté, co ve spánku zabil svou manželku (55). Důvodem tragického činu byl zřejmě jeho zdravotní stav - umíral na rakovinu.

Soused zaslechl v neděli půl hodiny před půlnocí z domu Rousových podivné zvuky a zavolal policii. Na místě našli policisté dvě mrtvá těla v tratolištích krve. Manželku v ložnici s prostřelenou hlavou a jejího mrtvého manžela v jiném pokoji se zbraní u těla. Vyšetřování odhalilo vraždu a sebevraždu.

„Pan Rouse nejprve zastřelil ve spánku do hlavy svou ženu a pak střelil sebe. Sice nenechal žádný vzkaz, ale vše ukazuje, že zločin naplánoval velmi úzkostlivě. Dokonce přichystal i jídlo pro psa a kočku. Aby ulehčil svou identifikaci, položil své osobní doklady na stůl a nechal otevřené vstupní dveře,“ odhalila policie.

V domě policisté našli dokumenty, které dokázaly jeho nemoc. „Vypadá to, že hlavním důvodem, proč se zabil, byla jeho nemoc. Měl konečné stádium rakoviny a zřejmě to chtěl ukončit," tvrdí vyšetřovatelé.

Přátelé byli tragédií šokováni, protože si manželský pár zrovna objednal luxusní zábavní plavbu. Rouse měl také ten den vyzvednout na letišti svou sestru, která přiletěla z Velké Británie na návštěvu.

Nešťastná dvojice žila v New Miltonu, než se před osmi lety přestěhovala do španělského San Fulgencia, kde si pořídila dvoupatrovou vilu s pěti ložnicemi a téměř akrem pozemku s velkým bazénem a palmami. Za dům milionář zaplatil 815 tisíc liber (přes 22 milionů korun).

„Je to hrozná tragédie, která otřásla celým městem. Byli to oblíbení lidé, sousedi je měli rádi a celých osm let tu žili bez problémů. Nebyl zde ani náznak domácího násilí. Manžel sice prošel pár životními ranami a je možné, že trpěl depresemi, ale jinak vypadal celkem zdravě a v pohodě. S oběma rodinami hluboce soucítíme,“ sdělila starostka San Fulgencia Trinidad Martinez médiím.

Tato tragédie však není prvním skandálem, o který se David Rouse postaral. V sedmdesátých letech byl předsedou výboru pro městské slavnosti v britském Lymingtonu, když se zamiloval do o patnáct let mladší Heather, která byla sekretářkou výboru. Dokonce spolu tehdy plánovali útěk.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa