Krutý osud: Smrtící koktejl nevypil, zemřít ale chce

Arkadiusz Cieślok měl vypít smrtící víno a teď se ztrácí před očima.  (Autor: Foto Blesk – Žáková Ivana)
Autor: Ivana Žáková - 
9. srpna 2009
06:12

Životní rána dopadla na rodinu Cieślokovou z Bohumína. Matka Žaneta (30) se u soudu zodpovídá z pokusu otrávit manžela smrtícím koktejlem. Muž jí vražedný pokus odpustil. Teď se však oba trápí mnohem víc: Utopil se jim syn (9). A otec (36) se rozhodl, že zemře také. Když ne rukou manželky, tak sám. Už několik dní nejí a čeká na smrt.

Den ze dne stále více chřadne Arkadiusz Cieślok (36), který trpí cirhózou jater. Tentokrát to není proto, že by vypil smrtící koktejl, který mu podala jeho žena, ale zemřít chce kvůli svému nejstaršímu synovi. Ten se před několika dny utopil v Kališově jezeře v Bohumíně.

„Vzal ho k vodě náš soused, aniž by se mě zeptal. Šel ale na pivo a nechal mého syna bez dozoru. Všude jsem ho hledala a když přijela policie začala jsem mít zlé tušení,“ vyprávěla Blesku matka Žaneta Cieśloková. „Na břehu jezera jsem poznala jeho věci. Neuměl vůbec plavat. Stáhnul ho tak daleko od břehu proud,“ pověděla žena.

Žaneta Cieśloková chtěla otrávit svého manžela. Teď přišla i o nejstaršího syna...Žaneta Cieśloková chtěla otrávit svého manžela. Teď přišla i o nejstaršího syna... | Foto Blesk – Žáková Ivana

U krajského soudu je teď obžalována z pokusu o vraždu. Vlastnímu muži namíchala do vína 72 léků. Sousedé na to upozornili policii, která stačila otrávené víno zabavit dříve, než se ho muž stihl napít. Travička byla nakonec propuštěna z vazby na svobodu a doma čeká na verdikt soudu. Za tři měsíce porodí už šesté dítě, holčičku Ingrid.

„Namíchala jsem mu léky do vína ze zlosti, protože uvěřil pomluvám, že se chodím prodávat do Polska. Nedalo se s ním vydržet. Mám ho ale pořád ráda a teď mi dělá obrovské starosti, že mi chce umřít. Tak moc truchlí po synovi,“ svěřila se Cieśloková.

Jak se Nedělní Blesk přesvědčil, její muž Arkadiusz se doslova ztrácí před očima. Odmítá jídlo i vylézt z lůžka. Domluvit mu nedokážou ani jeho čtyři děti.

„Nechci už žít, když jsem přišel o syna,“ řekl tichým hlasem Arkadiusz. Pokud si jeho žena bude muset trest odpykat ve vězení, jejich děti ve věku od tří do deseti let, tak zřejmě skončí v dětském domově.

4747 ( 10. srpna 2009 09:22 )

RETARDER JSI AKORÁT TY!JEŠTĚ JSEM NEVIDĚL NIKOHO,KDO BY BYL Z CHLASTU RETARDOVANY!!

4747 ( 10. srpna 2009 09:20 )

JSI AKORÁT TY!JEŠTĚ JSEM NEVIDĚL NIKOHO,KDO BY BYL Z CHLASTU RETARDOVANY!!

alzbeta59 ( 9. srpna 2009 17:47 )

o rizene sterilizaci premyslim uz dlouho a myslim ze se to jednoho dne zavede po celem svete. Jak to tak pozoruju, tak lidi na socialnich podporach, nebo lidi co maji mentalni nemoci (at uz narozenim se lidem s jakoukoliv zavislosti, nebo z piti samotneho) se mnozi jako mysi, kdezto lidi co pracuji a prispivaji do systemu placenim dani >> ze kterych se potom plati socialni podpory << maji maximalne deti 2 nebo 3. Jednoho dne se vahy tech kdo delaji a plati dane a tech co se prizivuji na socilanich podporach musi zakonite zvrtnout na stranu socek a system padne. Ja verim jedne zasade >> Kdyz je nemuzes uzivit, tak je nesmis plodit <<. Tady v tomto pripade si chlap prochalstal zdravi a v akloholickem poblouzneni chce umrit, ale uz tak nejak zapomel, ze ten jeho soused "co si kluka pujcil" bez jeho vedomi, sel dohospody chlastat. A taky zapomel, ze az on umre a stara pujde sedet, ze deti vlastne prijdou o oba rodice. Ale vite, mozna na druhe strane, je to treba dobre. Snad se dostanou do slusne pece a treba tim dostanou novou prilezitost zit lepsi zivot, mit lepsi vzdelani a prejit na stranu nas, kteri se musi zivit praci a platit na lidi jako jsou jejich rodice?

fryda ( 9. srpna 2009 12:57 )

Na cirhozu zemře brzy tak jako tak . Proč si nezahrát divadýlko ? Jen aby o nich vědělo co nejvíc lidí . Možná se někdo slituje !

jity ( 9. srpna 2009 11:25 )

Kdo ty nebohé děti bude živit? Co je asi čeká?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud