Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Slovenka Pavlína (28): Obrazy maluje nohama!

Autor: nov, so - 
26. května 2009
05:06

Maluje nádherné obrazy. Pavlína Triščová (28) ze slovenských Jarovnic u Sabinova tvoří zcela jinak než běžní výtvarníci. Maluje totiž nohama. Narodila se bez rukou, ale tento hendikep jí vůbec nepřekáží.

Naučila se s ním žít a vytvářet umělecká díla.

„Když jsem byla ještě dítě, ani mě nenapadlo, že by to mělo být nějak jinak. Možná to bylo tím, že jsem chodila do školy pro postižené děti a pohybovala jsem se v kolektivu, kde měl každý nějaký hendikep,“ říká sympatická blondýnka, ze které srší optimismus.

Vztah k umění měla odmalička. „Vždycky jsem ráda kreslila. Nejprve uhlem a tužkou a od roku 2005 jsem začala i malovat,“ svěřila se Pavlína Triščová, která prošla kus světa. Studovala dokonce i v Dánsku a své postižení vůbec nepovažuje za překážku.

„Možná je to dokonce nějaký dar,“ říká s nadhledem mladá umělkyně, která nejraději maluje ženy a abstraktní obrazy. „Náměty, jako jsou krajinky, nebo dokonce muži, to není nic pro mě,“ směje se Pavlína, která chce svá díla i zpeněžit.

„Zatím jsem toho moc neprodala, ale na prodej jsou. Jestli je bude někdo kupovat, to opravdu nevím,“ říká žena, která bude mít zanedlouho výstavu v prešovském klubu Koral.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

solvas ( 26. května 2009 07:33 )

„Náměty, jako jsou krajinky, nebo dokonce muži, to není nic pro mě“ Tak proč maluje chlapa!?

Zobrazit celou diskusi