Je jí 95 let a pořád ordinuje!
Zní to neuvěřitelně! Zhruba pět pacientů denně zvládá ve své ordinaci ve Světlé na Havlíčkobrodsku Irma Němečková (95)! Vlídná a půvabná stará dáma stále sleduje nejnovější medicínské trendy. Před třemi roky ještě řídila automobil a navštěvovala přednášky.
"Práce lékaře pomáhat někomu, to je moje vášeň, můj koníček," svěřila se Blesku. Volný čas má jen ve středu dopoledne. Odpoledne už zase chodí pacienti. Má jich kolem dvou set. Ve svém domě ordinuje často i o víkendech.
"Lidé vědí, že tady bydlím, tak přijdou i o víkendu. Já už tady léčím celé místní rody, chodí ke mně už pravnuci mých původních pacientů," svěřuje se lékařka.
Narodila se ve Vídni. Není z doktorské rodiny, ale už ve 14 letech věděla, že chce léčit. Na Karlově univerzitě promovala 10. března 1939. Pět dní nato němečtí vojáci obsadili Prahu. "Mám úplně poslední předválečný univerzitní diplom, na kterém je ještě československý znak," pyšní se svým diplomem.
Do Světlé nad Sázavou přišla s manželem, rovněž lékařem, v roce 1940. Její syn je také doktor, žije v Německu. Obyvatele Vysočiny už Irma Němečková léčí téměř 70 let. "Umřela mi sestřička, pracovala u mě 50 let. Byla o 20 let mladší," dodává lékařka.
To je naše zdravotnictví na tom tak špatně,že musí ordinovat (abych neurazil) paní nestandartního věku? Rozhoduje přinejmenším o zdraví pacientů,a nebojím se to říci - v tak pokročilém věku nemůže správně rozhodnout,ba může rozhodnout nevhodně.No asi se zatím nic nestalo.