Jessica: Nemá ruce a létá v oblacích

Autor: INT, shp - 
9. 12. 2008
08:51

Jessica Cox (25) z Arizony se narodila kvůli vzácné genetické vadě bez rukou. Odmalička se jí lidé posmívali, ale ona se se svým handicapem poprala a naučila se žít jako kdokoliv jiný.

Řídí auto, cvičí karate, telefonuje, myje si vlasy a vše zvládá pouze za pomoci svých nohou. Nyní zvítězila nad největší výzvou svého života. Stala se první bezrukou pilotkou letadla na světě.

Když byla Jessica ještě malá holčička, tak snila o tom, že bude superhrdinkou a bude létat. Když dospěla, tak si uvědomila, že se svým handicapem by jen tak nevzlétla ani s letadlem.

"Vždycky jsem byla z létání fascinována i vyděšena zároveň," říká Jessica o svém rozporuplném vztahu k létání v minulosti.

"Narodila jsem se tak, jak jsem se narodila. Naučila jsem se adaptovat. Zvládám téměř všechny věci, co ostatní lidé, ale nikdy mě nenapadlo, že se stanu pilotkou," dodává.

Jessicu s nabídkou stát se pilotkou oslovil americký vojenský pilot, který pořádá charitativní letecké přehlídky. "Nejdříve jsem si myslela, že se zbláznil, ale pak jsem to vzala jako velkou výzvu," hovoří Jessica o počátcích létání. Později se naučila pilotovat lehký letoun ERCO Ercoupe pouze pomocí nohou.

Její letecký kurz trval namísto šesti měsíců tři roky, ale nyní bez problémů létá s ultralehkými letadly. Přesto, že dokázala to, co jiní považovali za nemožné, tak si sama před sebe postavila nový úkol. "Chci se stát instruktorkou létání," říká.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa