Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Bém obvinil Ježka kvůli Kaplického blobu

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: Lucie Müllerová, ČTK - 
10. srpna 2008
19:11

Kaplického chobotnice dělá znovu zlou krev! Tentokrát kvůli ní ochladly vztahy mezi pražským primátorem Pavlem Bémem a šéfem Národní knihovny.

Bém totiž Vlastimila Ježka veřejně obvinil ze selhání v realizaci nové knihovny. Vyzval ho k rezignaci na ředitelský post a zrušení kandidatury v podzimních senátních volbách. Ježek vinu odmítá!

Kontroverzní chobotnice rozdělovala od samého počátku celý národ na dva tábory. Často si kvůli ní vjíždí do vlasů i Pavel Bém a Vlastimil Ježek. Poslední vodou na Bémův mlýn byl fax z Bruselu, který zasadil Kaplického návrhu zřejmě smrtící úder. "Po analýze stanoviska Evropské komise ke kauze nové stavby Národní knihovny mohu sdělit následující: unijní stanovisko jen potvrzuje má opakovaná prohlášení o zásadních pochybeních v zadání mezinárodní soutěže, její evidentní neregulérnosti, manažerském selhání ředitele Ježka a taktéž potvrzuje závěry právníků v expertní komisi k Národní knihovně," řekl Bém.

Ježek veškerá obvinění popřel s tím, že Bém jen pokračuje v politice drobných i velkých lží k otázce výsledků soutěže. Dodal také, že Evropská komise zatím žádné stanovisko nevytvořila, jedná se pouze o pro Česko nezávazný právní názor. Konečné rozhodnutí má podle Ježka v rukách jedině antimonopolní úřad. A od kandidatury v senátních volbách upouštět nehodlá.

Video se připravuje ...
Další videa