Paroubek jde Wolfovi po krku!

Předseda ČSSD Jiří Paroubek podal trestní oznámení na poslance Petra Wolfa, který jej obvinil z pokusu o vydírání při prezidentské volbě. Paroubek Wolfa vyzval, aby své tvrzení doložil nebo aby ho odvolal a omluvil se.
Protože se tak nestalo, podal trestní oznámení pro pomluvu a poškozování dobrého jména. Oznámil to Ondřej Macura z tiskového oddělení Lidového domu.
"Veřejné obvinění z tak závažného trestního činu, jakým je vydírání, není možné tolerovat. Je to zásah do mých osobnostních práv, které zásadním způsobem překračuje míru svobodné diskuse v demokratické společnosti," prohlásil před týdnem Jiří Paroubek.
Wolf 22. června opustil poslanecký klub ČSSD i stranu. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že mu v únoru při volbě prezidenta Paroubek hrozil zveřejněním informací o údajných nesrovnalostech při čerpání dotací jeho firmou UT 2002, když nezvedne ruku pro Jana Švejnara. To Paroubek rozhodně odmítá. Připustil ale, že o Wolfových potížích ví už od loňského prosince, kdy o nich poslancův asistent údajně informoval stínového ministra životního prostředí ČSSD Petra Petržílka.
Wolfova firma dostala od ministerstva životního prostředí na vypracování studie o vztahu ekonomického rozvoje a ekologie 4,6 milionu korun. Podle Nejvyššího kontrolního úřadu z dotace neoprávněně čerpala 1,1 milionu korun. Následná ministerská kontrola ve své zprávě uvedla, že to byly téměř dva miliony. To ale Wolf popírá, hovoří o pomluvách a křivých obviněních a zvažuje prý trestní oznámení.