Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Pecina: Sejdu se, s kým chci!

Konec tajné schůzky. Pecina a Babiš odcházejí z pražského autosalonu.
Konec tajné schůzky. Pecina a Babiš odcházejí z pražského autosalonu.  (Autor: Reprofoto ČT)
Autor: bar - 
7. července 2008
05:00

Nestrannost šéfa antimonopolního úřadu Martina Peciny je zpochybněna. Za ne zcela průhledných okolností se totiž sešel s průmyslovým a zemědělským magnátem Andrejem Babišem.

Místo? Autosalon na pražském Chodově. A schůzka to nebyla ledajaká...

Údajně se na ní hovořilo o fúzi Agrofertu se skupinou První žatecká, tedy o obchodu za přibližně jednu miliardu korun. Jenomže Babišova žádost o zvětšení jeho společnosti je právě teď předmětem zkoumání antimonopolního úřadu.

Přitom zákon hovoří zcela jasně: "Předseda úřadu nesmí svým jednáním narušovat nezávislost a nestrannost úřadu." Ne každý ale zná legislativu. "Já se setkám s úplně každým, kdo chce, takže i s panem Babišem," prozradil Pecina, a dokonce připustil, že se s šéfem Agrofertu setkal opakovaně.

Pošramocenou Pecinovu pověst se pokusil napravit tiskový zástupce jeho úřadu Kristián Chalupa. Vydal totiž prohlášení, ve kterém z tajné šéfovy schůzky udělal zcela běžné a naplánované setkání. A co na to politici? Místopředsedkyně Zelených Dana Kuchtová by si přála Pecinův odchod. Na schůzku poprvé upozornila ČT, která má k dispozici i její nahrávky.

 

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud