Půjde syn ministra Římana do vězení?
U Obvodního soudu pro Prahu 3 probíhá hlavní líčení v případu Václava Římana, syna ministra průmyslu a obchodu Martina Římana (ODS). Letos v únoru na pražských vysokoškolských kolejích údajně pobodal jiného studenta. Hrozí mu až osm let vězení.
Zatím proběhla výpověď obžalovaného Václava Římana, napadeného Miroslava Dršky a jednoho svědka. Václav Říman označil výpověďi Dršky i svědka Vašíčka za nepravdivé.
Římanův právník uvedl, že se sešel s Drškou a nabídl mu odškodnění ve výši 50 000 korun, napadený ale požadoval částku 200 000 a Římanův dobrovolný odchod z Vysoké školy ekonomické.
Proběhla již také výpověď lékařského znalce, který uvedl, že Drška utrpěl tři bodná zranění, z toho jedno vážnějšího charakteru. Ke způsobení takového zranění byla údajně potřeba značná síla a je jisté, že bylo způsobeno úmyslně.
Nyní probíhají výpovědi dalších svědků.