Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Zataženo, déšť 8°C

Pavel s motýlkem a první dáma v róbě: Prezidentský pár ocenil vojáky na plesu české armády

Autor: tsv - 
12. března 2023
12:13

Prezident Petr Pavel se v sobotu, tedy jen několik dnů po inauguraci, zúčastnil plesu Armády České republiky k oslavě jejího třicátého výročí a 24 let od vstupu Česka do Severoatlantické aliance (NATO). Na plese nechyběla ani první dáma Eva Pavlová, náčelník generálního štábu Karel Řehka a ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

„XXV. ples AČR. Další příležitost k oslavě 30 let Armády ČR i 24 let od vstupu ČR do NATO. A také způsob, jak jsme s novým panem prezidentem Pavlem i náčelníkem GŠ mohli poděkovat těm, kteří tvoří armádu, podílejí se na jejím rozvoji a na tom, aby naše země byla bezpečná a silná,“ napsala na twitter Černochová a zveřejnila několik fotografií z události.

Česko se stalo oficiálním členem NATO 12. března roku 1999, smlouvu o připojení podepsal tehdejší prezident Václav Havel. Armádní ples k příležitosti 24. výročí byl zároveň první oficiální společenskou událostí, které se Pavel zúčastnil jakožto nový prezident po čtvrteční inauguraci.

„NATO je už 24 let zárukou bezpečnosti České republiky – a za naší vlády jsme se stali spolehlivým partnerem našich spojenců. Agresivní a rozpínavá politika ruského teroristického režimu je hrozbou pro celý svobodný svět. A my musíme být schopni této hrozbě čelit,“ ocenila dnes vstup Česka do aliance Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

Video  Projev Petra Pavla během inaugurace: Pravda zvítězila, raduje se a obul se do populistů  - ČTK/Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

e.lesanova ( 17. března 2023 15:21 )

No fajn, hogo fogo ples, ale v době "šetření", v době "války" jak nás ujišťuje fialový tragéd, z peněz daňových poplatníků? To asi finance osekané seniorům, rodinám s dětmi atd. brzy neutáhnou rozhazování plnými hrstmi Pavel snad neví, kdo to "financuje" ?? Kdyby vláda uměla šetřit a bylo by to nezbytně potřeba, lidé by neremcali, ale sypat do pokladny, ze které si politici udělali vlastní bezednou kasičku, to asi nejde

LuCo ( 13. března 2023 18:39 )

Podívej nma toho fintila, jakýho má pěknýho motýla....

nespokojeny ( 13. března 2023 14:05 )

Víte co je gejša?? To je též ku.wa, ale ne zdejša. Příště volte lepší přirovnání.

fido2 ( 13. března 2023 12:17 )

Pavlové šaty se hodí jedině tak na přivítání čínské delegace, je jako gejša.

fido2 ( 13. března 2023 12:15 )

Nechť žije, ale ideálně s Fialou na Ukrajině.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa