Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Andrej Babiš nemá ve Sněmovně výbor: Z práce si vyzobal rozinky, říká expert

Autor: Maxmilián Nový - 
1. února 2022
16:00

Je jich ve Sněmovně 200 a až na ministry si všichni poslanci našli své místo v některém z výborů, podvýborů nebo komisí. Tedy, popravdě, všichni ne, jeden je výjimka. Kdo je onou „černou ovcí“ dolní komory? Šéf hnutí ANO Andrej Babiš (67).

Sám expremiér ještě loni na podzim tvrdil, že by bral místo ve sněmovním zdravotnickém výboru. Jenže nakonec není ani v tom. Na dotazy Blesku Babiš reagoval slovy, že jako poslanec pracuje naplno. Poukazoval tím na úřadování ve své kanceláři v Roudnici nad Labem. „Minulé pondělí jsem tu měl 45 lidí, dnes jich tu je minimálně 60,“ tvrdil Babiš. Přesto je možné, že někteří jeho sněmovní kolegové ho na jednáních výborů uvidí, ale jen v roli hosta, který nemá na výsledky jednání výborů vliv. „Já na výbory budu chodit podle toho, kde uznám za vhodné,“ vysvětloval expremiér.

A i na svých sítích tvrdí, že maká.

Nepracuje naplno

„Je to v zásadě v bleděmodrém to samé, co vzkázal Jan Farský, když odjížděl do USA, že půl roku tady nebude. Andrej Babiš říká, že čtyři roky nebude pracovat,“ podivoval se šéf lidoveckého klubu Marek Výborný (45).

Kritická slova volil i jeho kolega z TOP 09 Jan Jakob (39). „Jednoznačně nevykonává svůj mandát tak, jak by zodpovědný a poctivý poslanec měl,“ uvedl pro Blesk. I když se může zdát, že do dolní komory se chodí poslanci jen »vykecávat« před kamery, tu hlavní práci odvádí ve výborech. „Politika ve Sněmovně se dělá především ve výborech, komisích, na expertních schůzkách a jednání pléna je už třešinka na dortu,“ míní politolog Lukáš Jelínek. „Babiš si vyzobal z té opoziční role ty rozinky a ta mravenčí práce zůstane na jeho kolegy,“ dodal.

I předsedové stran makají

Dokud mohli, předsedové ostatních stran ve Sněmovně do výborů chodili. V minulém období byli všichni současní lídři pětikoalice v některém z výborů či komisí. To nyní nelze, jelikož jsou členy vlády, až na Markétu Pekarovou Adamovou (37, TOP 09), která je šéfkou komory, a tím pádem je v organizačním výboru Sněmovny.

I předseda SPD Tomio Okamura má své místo v petičním výboru. A co na Babišovu práci říká jeho sněmovní šéfka, předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová (57)? „Já nemám obavy, že by svou práci jakkoliv zanedbával,“ uvedla pro Blesk.

Video  Babiš se těší na roli opozičního poslance. A promluvil o dovolené  - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

hurryd ( 5. února 2022 05:41 )

Zlodějská podvodná pětibanda vedená fialovým hnusem má starost, co dělá p.Babiš.Starejte se o sebe a o to kdo vás financuje a kolik máte mezi sebou sexuálních deviantů jako Feri!!!Nebýt podrazáka Rychetského ta jste skončili v propadlišti dějin!!!Ano je pořád nejsilnější řádně zvolená strana ve sněmovně!!!

PraPor ( 1. února 2022 22:14 )

Dokonce tam jsi koblih? a tu do Bureše?

PraPor ( 1. února 2022 22:00 )

Schílla mu sebrala ANO moc namakaná modelína.

PraPor ( 1. února 2022 21:55 )

Jasně, nebát se mříží tak už na vše kadí a je včudu.

Levsalonu ( 1. února 2022 21:50 )

Mezi nami devcaty. Co by ve vyborech asi delal? Jen nesrozumitelne kdakal jeho lzi, pripadne na nekoho jecel v domneni, ze poslanci jsou nejaci poskoci Agrofertu a kdo je na ne(j) zvedavy? Takove tupce je treba vyloucit z verejneho zivota a Bures se vyloucil vlastni vuli. Prvni rozumna vec, kterou v politice ucinil.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa