Úterý 24. května 2022
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Zataženo, déšť 20°C

Ředitelka berňáku Richterová skončí. Nový šéf má mít „proklientský“ přístup, říká Stanjura

Autor: ČTK - 
28. ledna 2022
17:50

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k dnešnímu dni požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. ČTK o tom informovalo ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

„Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí,“ uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Stanjura při nástupu do funkce uvedl, že mezi jeho priority patří mimo jiné změna přístupu Finanční správy k daňovým poplatníkům tak, aby lidé znovu získali důvěru ve stát, který musí poskytovat klientsky orientované služby. Správa v minulosti čelila obvinění z toho, že například zneužívá zajišťovací příkazy. V posledních dnech pak finanční správu kritizovaly podnikatelské svazy, že postupuje při posuzování žádostí o kompenzační bonus a hodnocení podmínek procesně nezákonným způsobem a navíc příliš omezujícím způsobem. Ministerstvo financí i finanční správa kritiku o restriktivnějším postupu odmítly.

Richterová se stala šéfkou finanční správy na konci roku 2018. Funkci získala na základě výběrového řízení. Předtím od roku 2013 vedla Finanční úřad pro hlavní město Praha. Ve finanční správě působí od roku 1991, kdy začala pracovat na Finančním úřadu v Ústí nad Labem.

gejsovic ( 29. ledna 2022 13:03 )

Nějak dobře víš kde byli

ingmarie ( 28. ledna 2022 18:52 )

Babišova a Schillerové zaklekávačka končí. Konečně. Ta viděla darebáky všude , jen né tam, kde opravdu byli

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa