Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Hamáček před vlastním koncem vyrazil šéfa Olympu. Staral se i o Sáblíkovou a biatlonisty

Autor: ČTK - 
11. října 2021
21:22

Končící ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes odvolal ředitele ministerského sportovního centra Olymp Praha Jiřího Berana. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz. Hamáček tak rozhodl dva dny po sněmovních volbách, ve kterých ČSSD nezískala žádný poslanecký mandát. Podle vnitra však bylo odvolání šéfa Olympu dlouho plánovaným krokem. Beran serveru řekl, že důvody svého odvolání nezná. V čele Olympu byl od roku 2014.

„Odvolal mě ministr vnitra Jan Hamáček. Netuším, proč k tomu došlo,“ uvedl Beran. Hamáček podle serveru nezvedal telefon a neodpověděl ani na SMS. Mluvčí vnitra Ondřej Krátoška řekl Českému rozhlasu - Radiožurnálu, že se jednalo o „dlouhodobě plánovanou výměnu“.

Olymp Praha vznikl transformací z odboru sportu ministerstva vnitra v roce 2009 a sídlí v areálu ministerstva v pražské Stromovce. Jeho primárním cílem je zabezpečování přípravy sportovců pro reprezentaci. Organizace zaštiťuje například i olympioniky, mezi které patří třeba rychlobruslařka Martina Sáblíková, biatlonisté Michal Krčmář a Markéta Davidová, lezec Adam Ondra nebo střelec Jiří Lipták. Společně s Armádním sportovním centrem Dukla a Vysokoškolským sportovním centrem MŠMT ČR je Olymp jedním ze tří ministerských sportovních center v České republice.

tomik007 ( 12. října 2021 01:23 )

SEF OLYMPU zjevně neplnil své závazky 🙈🤑

vrsrvrsr ( 12. října 2021 01:13 )

Opět se projevil jako naprostý dement...

stemik ( 11. října 2021 22:54 )

je škoda že se CSSD nedostala do sněmovny lobovala ze obyčejne lidi -zato ta nova garnitura SPOLU ty nejchudši bude terorizovat

defakto ( 11. října 2021 22:25 )

... tento člověk nikdy neměl být ve vedení jakékoliv strany , je to neschopný ňouma!

priserak77 ( 11. října 2021 21:55 )

Také je možné, že hledá místa pro své kamarádíčky, oni budou brzy nezaměstnaní. Hamáček vlastně také, ale on bude i bez bydliště, protože jeho zlatokopka ho brzy vyhodí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa