Čtvrtek 22. duben 2021
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno, déšť 11°C

Babiš vyměnil už 11 ministrů. Nejvíc vyhazovů stihl před pádem celé vlády Nečas

  • Autor: ČTK - 
    7. 4. 2021
    15:50

    Nejvíce změn na ministerských postech zažila vláda Petra Nečase, během jejíhož úřadování v letech 2010 až 2013 se stalo 13 změn ve vedení resortů. O dvě změny méně má na svém kontě současný menšinový koaliční kabinet Andreje Babiše (ANO), který je u moci od konce června 2018. Vláda současného prezidenta Miloše Zemana zažila v letech 1998 až 2002 deset změn na ministerských postech.

  • 1.Andrej Babiš

    První vláda Andreje Babiše (ANO)

    - V úřadu od 13. prosince 2017 do 27. června 2018.

    - Menšinový kabinet složený ze zástupců ANO a nestraníků měl 15 členů; nezískal důvěru Sněmovny a musel podat demisi.

    - Během půlročního působení nezažila vláda žádnou personální změnu.

    Druhá vláda Andreje Babiše (ANO)

    - V úřadu od 27. června 2018.

    - Menšinová koaliční vláda hnutí ANO a ČSSD, kterou při hlasování o důvěře podpořili komunisté, má 15 členů.

    - Za více než dva a devět měsíců zažil kabinet již 11 změn v čele resortů (včetně dnes odvolaného ministra zdravotnictví). Další změny se dotkly místopředsednických funkcí.

    Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Blesk Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Blesk | Blesk / Jakub Poláček

  • 2.Bohuslav Sobotka

    Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD)

    - V úřadu od 29. ledna 2014 do 13. prosince 2017.

    - Koaliční kabinet tvořený zástupci ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL měl celkem 17 členů.

    - V kabinetu se uskutečnilo celkem devět změn v čele resortů a také se vyměnil jeden místopředseda vlády.

    Expremiér Bohuslav Sobotka na tiskovce spolu s japonským prezidentem Šinzem Abem Expremiér Bohuslav Sobotka na tiskovce spolu s japonským prezidentem Šinzem Abem | Foto Blesk - Jaroslav Šimáček

  • 3.Jiří Rusnok

    Vláda Jiřího Rusnoka (nestraník)

    - V úřadu od 10. července 2013 do 29. ledna 2014.

    - Úřednický kabinet, který vznikl z vůle prezidenta Miloše Zemana. Zasedlo v něm kromě nestraníků také několik ministrů s přerušeným členstvím v ČSSD, celkem měl 15 členů.

    - Během půlročního působení nezažila vláda žádnou personální změnu.

    Expremiér Jiří Rusnok Expremiér Jiří Rusnok | Blesk

  • 4.Petr Nečas

    Vláda Petra Nečase (ODS)

    - V úřadu od 13. července 2010 do 10. července 2013.

    - Koaliční vláda, kterou utvořily ODS, TOP 09 a Věci veřejné, měla 15 členů.

    - Vláda zažila celkem 13 změn ve vedení resortů a jednu na pozici místopředsedy vlády.

    Expremiér Petr Nečas Expremiér Petr Nečas | Nguyen Phuong Thao / Reflex

  • 5.Jan Fischer

    Vláda Jana Fischera (nestraník)

    - V úřadu od 8. května 2009 do 13. července 2010.

    - Vláda nestraníků, jejímž úkolem byla správa země do parlamentních voleb, ministry do ní navrhly ODS, ČSSD a Strana zelených. Celkem měla 17 členů.

    - Během 14 měsíců fungování zažil kabinet čtyři personální změny v čele resortů.

    Expremiér Jan Fischer Expremiér Jan Fischer | Foto Blesk – Ladislav Křivan

  • 6.Mirek Topolánek

    První vláda Mirka Topolánka (ODS)

    - V úřadu od 4. září 2006 do 9. ledna 2007.

    - Menšinový kabinet složený ze zástupců ODS a nestraníků měl 15 členů; nezískal důvěru Sněmovny a musel podat demisi.

    - Během čtyř měsíců fungování se v kabinetu nevyměnil žádný ministr.

    Druhá vláda Mirka Topolánka (ODS)

    - V úřadu od 9. ledna 2007 do 8. května 2009.

    - Koaliční vláda složená ze zástupců ODS, KDU-ČSL a Strany zelených měla 18 členů.

    - Během jejího fungování se vyměnilo sedm ministrů, další změna se týkala funkce prvního místopředsedy kabinetu.

    Expremiér Mirek Topolánek Expremiér Mirek Topolánek | Blesk - Jakub Poláček

  • 7.Jiří Paroubek

    Vláda Jiřího Paroubka (ČSSD)

    - V úřadu od 25. dubna 2005 do 4. září 2006.

    - Třetí vláda koalice ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU, která vznikla po demisi Grossovy vlády, měla 18 členů.

    - V kabinetu se vedení některého resortu změnilo třikrát. Vyměnil se také jeden místopředseda kabinetu.

    Expremiér Jiří Paroubek Expremiér Jiří Paroubek | Martin Sekanina

  • 8.Stanislav Gross

    Vláda Stanislava Grosse (ČSSD)

    - V úřadu od 4. srpna 2004 do 25. dubna 2005.

    - Druhá vláda koalice ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU, která vnikla po demisi Špidlova kabinetu, měla 18 členů.

    - Během osmi měsíců fungování se v Grossově kabinetu nevyměnil žádný ministr.

    Expremiér Stanislav Gross Expremiér Stanislav Gross | Archiv Blesk.cz

  • 9.Vladimír Špidla

    Vláda Vladimíra Špidly (ČSSD)

    - V úřadu od 15. července 2002 do 4. srpna 2004.

    - Koaliční vládu složenou ze zástupců ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU tvořilo celkem 18 členů.

    - Během dvou let jejího fungování se vyměnili čtyři ministři. Jedna změna se dotkla také funkce místopředsedy vlády.

    Expremiér Vladimír Špidla Expremiér Vladimír Špidla | Blesk

  • 10.Miloš Zeman

    Vláda Miloše Zemana (ČSSD)

    - V úřadu od 22. července 1998 do 15. července 2002.

    - Menšinová jednobarevná vláda ČSSD, jejíž vznik umožnila takzvaná opoziční smlouva mezi ČSSD a ODS, měla 19 členů.

    - Během čtyř let fungování zažil Zemanův kabinet deset změn na ministerských postech (další dvě změny se týkaly funkcí místopředsedy vlády).

    Prezident Miloš Zeman Prezident Miloš Zeman | reprofoto Frekvence 1

  • 11.Josef Tošovský

    Vláda Josefa Tošovského (nestraník)

    - V úřadu od 2. ledna 1998 do 22. července 1998.

    - Vláda vznikla po demisi vlády Václava Klause a měla za úkol dovést ČR k předčasným volbám. Tehdejší guvernér ČNB Josef Tošovský sestavil vládu z nestraníků, zástupců KDU-ČSL, ODA a ODS (ti posléze přešli k Unii svobody).

    - Během zhruba sedmiměsíčního fungování kabinetu se změnilo vedení jednoho ministerstva.

    Expremiér Josef Tošovský Expremiér Josef Tošovský | profimedia.cz

  • 12.Václav Klaus

    První vláda Václava Klause (ODS)

    - V úřadu od 2. července 1992 do 4. července 1996.

    - První vláda samostatné ČR, která měla 17 členů (včetně premiéra), byla jmenována ještě v době federace a skládala se ze zástupců ODS, KDU-ČSL, ODA a KDS.

    - Celkem se vyměnilo šest ministrů, navíc byla v souvislosti se zánikem Československa v prosinci 1992 obsazena nová ministerstva obrany a dopravy.

    Druhá vláda Václava Klause (ODS)

    - V úřadu od 4. července 1996 do 2. ledna 1998.

    - Koaliční kabinet tvořený zástupci ODS, KDU-ČSL, ODA měl celkem 16 členů.

    - Předtím, než v důsledku aféry kolem financování ODS koncem listopadu 1998 skončila celá vláda, se v ní změnilo obsazení osmi ministerstev.

    Expremiér Václav Klaus Expremiér Václav Klaus | Foto Blesk - Jakub Poláček

mandat ( 7. dubna 2021 16:37 )

Je podivne, ze sam nedosel k zaveru, ze by mel take odejit. Drzi se koryta,poskok Merkel.Nejde mu o republiku ani nahodou a o lidi uz vubec ne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa