Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Maláčová a Schillerová se dohadují kvůli „izolačce“. „Nedůstojné prskání,“ rozčílily voličku

Autor: ČTK, vei - 
27. února 2021
17:13

Dohady mezi ministryněmi pokračují. Aktuálně se šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO) a ministryně práce a sociálních věcí dohadují na internetu kvůli „izolačce“, příplatku 370 korun denně pro lidi, kteří zůstanou kvůli koronaviru v karanténě.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v sobotu na twitteru nabídla ministryni práce Janě Maláčové (ČSSD), že jí pomůže narovnat situaci, která vznikla poté, co Sněmovna v pátek neschválila příspěvek až 370 korun zaměstnancům v karanténě. Poukázala na to, že pro podnikatele obdobný bonus platí, a uvedla, že ministerstvo financí již na nápravě pracuje. Maláčová jí ale rovněž prostřednictvím twitterového účtu vzkázala, že postačí, když nebude nic blokovat.

Ministryně financí napsala, že situaci je třeba narovnat a najít rychle s opozicí i Senátem řešení. „Na ministerstvu financí na tom pracujeme, Janě Maláčové nabízím pomocnou ruku,“ uvedla.

„Děkuji za nabídku, ale naprosto postačí, když to nebudeš blokovat. Máš obrovský podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a výdělkem,“ vzkázala vicepremiérce Maláčová pod jejím příspěvkem.

Svým vzkazem Maláčová ale vicepremiérku přiměla k dalšímu komentáři, kterým se trefovala do své vládní kolegyně.

„Doporučuji příště více naslouchat a hledat kompromis. Jak se říká, prostě si to odpracovat. Zkrátka všechno se na sílu protlačit nedá. Tím méně s problematickými přílepky svých spolustraníků. Škoda, bez nich by prý zákon prošel jako nůž máslem,“ nešetřila Schillerová Maláčovou.

Sněmovna v pátek opětovně schvalovala vládní návrh z pera ministryně Maláčové, který měl lidem v nařízené karanténě přinést příspěvek k náhradě mzdy až 370 korun denně. Senát vrátil tento návrh zákona poslancům s pozměňovacími návrhy. Chtěl z něj mimo jiné odstranit poslanecké úpravy, které se do něj dostaly ve Sněmovně na návrh poslanců ČSSD.

Video  Maláčová: Jak má fungovat izolačka? Až 370 korun denně za karanténu.  - Blesk Zprávy / ČTK
Video se připravuje ...

Pro přehlasování Senátu bylo zapotřebí alespoň 101 poslanců. Přestože zákon podpořili vedle vládní koalice třeba lidovci, chyběl jediný hlas, protože se zdrželi tři poslanci hnutí ANO.

Tři hlasy nedodali pod návrh Maláčové poslanci, kteří jsou také zároveň podnikateli. Pavel Juříček, Jiří Bláha a Pavel Staněk.

Zákon tak nebyl schválen. Maláčová už oznámila, že připravuje nový návrh, který chce v pondělí předložit vládě.

Izolačka od Maláčové: Rozdíly podle příjmů. Na kolik si přijdou zaměstnanci při karanténě? Izolačka od Maláčové: Rozdíly podle příjmů. Na kolik si přijdou zaměstnanci při karanténě? | Infografika Blesku, MPSV

Slovní spor mezi oběma členkami vlády vyvolal pozornost diskutujících. „Vy jste se tam úplně pomátli? Nevšimli jste si, že sedíte ve stejné vládě?“ napsal například uživatel Pavel Werner. „Nepřijde vám oběma tohle prskání nedůstojné? Nemáte osobní kontakt, nebo telefon?“ ptala se pro změnu uživatelka Veronika Václavková.

fotrpjotr ( 27. února 2021 21:12 )

Především izolujte demoklub a piráty,nejlépe na věčné časy.

nespokojeny ( 27. února 2021 21:06 )

Naprosto nesmyslná "dávka" opět z dílny ČSSD. Nevím co by ještě chtěla Maláčová všechno kompenzovat????

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa