Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová: Přišla jsem o ňadro, ale to je to nejmenší

Autor: Jakub Tomek - 
10. prosince 2020
05:00

Byla jedinou primátorkou v čele hlavního města. Po odchodu z politiky se ze svých zkušeností vypsala v knize. Řadu lidí Adriana Krnáčová (60, exANO) v létě překvapila svými krátkými vlasy. Až teď Blesku prozradila, že bojuje s rakovinou.

Kdy jste se o své vážné nemoci dozvěděla?

O rakovině prsu jsem se dozvěděla tak, že jsem šla ke svému lékaři s tím, že mě bolí pravé rameno. Nemohla jsem hýbat rukou při sportu. Pozval mě na ultrazvuk a tam mi řekli, že se mám urychleně objednat na vyšetření, že to nevypadá dobře.

Co vám tehdy prolétlo hlavou, když jste se takovou zprávu dozvěděla?

Celý život. A pak samozřejmě důsledky. Co to může znamenat, zda je to pět minut před dvanáctou nebo pět minut po dvanácté. Pak jsem získala všechny výsledky a konzultovala jsem to s paní profesorkou. Ona mi řekla, že ta šance tam určitě je, ale není veliká. Tak jsme se hned pustily do brutální léčby. Snažila jsem se to zvládnout.

Jak jste léčbu prožívala? Kdo vám byl oporou?

Žádná legrace to není. Když do vás naperou všechnu tu chemii, tak se vám úplně změní tělo. Od pokožky po zrak. Nemůžete se pomalu ani zvednout. Do toho máte různé vedlejší účinky. Bylo to extrémně náročné. Nejvíc mě ale podporoval můj partner, který to snášel ještě hůř než já. Všechno to ale zvládl a moc mu děkuji, a samozřejmě rodina.

Kde jste se léčila? V době koronaviru to asi nebylo nejjednodušší.

Ve fakultní nemocnici v Praze. Není pravda, že 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa