Ivana Zemanová přišla o sekretariát. Ovčáček řekl, kdo obstarává náležitosti první dámy
Poslední dobou se na veřejnosti objevuje jen zřídka, spíš vůbec. Řeč je o první dámě Ivaně Zemanové (55). Letos v říjnu tak Hrad pro nečinnost zrušil Oddělení sekretariátu manželky prezidenta. Pro Blesk na tuto zprávu nyní zareagoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
Důvodem zrušení sekretariátu byla nečinnost sekretariátu první dámy, kde byla dvě pracovní místa. „Oddělení nebylo nikdy obsazeno a nevykazovalo žádnou činnost,“ sdělil pro Deník N šéf hradního legislativního odboru Václav Pelikán.
„Dne 15. října 2020 bylo v souvislosti s racionalizací organizační struktury Kanceláře prezidenta republiky (KPR) výše uvedené oddělení zrušeno,“ potvrdil pro Blesk zrušení oddělení mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
První dáma má tajemnici
Protokolární a organizační náležitosti týkající se první dámy v rámci výkonu ústavní funkce prezidenta, stejně jako třeba korespondence, spadají pod prezidentskou kancelář.
„Příslušnou agendu dnes zajišťuje jedna pracovnice, zařazená jako tajemnice manželky prezidenta republiky – organizační referentka přímo pod vedoucího KPR v jeho kabinetu,“ dodal Ovčáček.
Zemanová se letos na veřejnosti objevila po boku manžela během voleb, v červnu pak s ministryní financí Alenou Schillerovou (56, za ANO) byla na návštěvě Náchodu a v srpnu se setkala s manželkou amerického ministra zahraničí Mikea Pompea (56), který byl na návštěvě Česka.
Kdo obstaráva první dámu ? Asi nějaký fajnšmekr. Když se na tohle hupne, ta se ty špeky musí houpat jak vodní postel. Z toho se bude točit hlava ještě ráno.