Schillerová má novu náměstkyni. Do týmu jí přibyla „kovaná“ manažerka Bílková

Autor: ČTK - 
2. srpna 2020
15:27

Náměstkyní ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) se od 1. srpna stala Marie Bílková. Dosavadní politický náměstek Jiří Volf byl ke konci července z funkce odvolán. Informovalo o tom ministerstvo financí na internetu.

Bílková bude v souladu se zákonem o státní službě zastupovat ministryni a účastnit se například jednání výborů nebo komisí Poslanecké sněmovny. Volf na MF zůstává a bude se věnovat bude vládní a parlamentní agendě a strategickým společnostem.

Bílková v letech 2015 až 2020 vedla odbor Rozpočtová politika společensky významných odvětví na ministerstvu financí. V roce 2013 až 2014 zastávala funkci Generální ředitelky Generálního ředitelství Úřadu práce. V předchozích letech působila na vysokých manažerských pozicích v resortu financí i ministerstva práce a sociálních věcí. Věnovala se systémovému nastavení interního auditu a kontroly, otázkám práce a zaměstnanosti a rozpočtové politice.

„Marie Bílková je uznávanou odbornicí v rozpočtové a sociální politice státu. Na ministerstvu financí se dlouhodobě zabývá i důchodovou problematikou a je místopředsedkyní důchodové komise. Věřím, že ve své nové funkci zúročí všechny zkušenosti a znalosti, které získala během svého působení ve státní správě,“ uvedla Schillerová.

Ministerstvo financí má podle webu pět odborných náměstků, provozního náměstka, státního tajemníka a náměstka ministra, tím se stala právě Bílková. Státním tajemníkem je Petr Bejček. Náměstkem pro finanční řízení a audit je Tomáš Vyhnánek, náměstkem pro daně a cla Stanislav Kouba, náměstkem pro veřejné rozpočty Karel Tyll, náměstkyní pro mezinárodní vztahy a finanční trhy je Lenka Dupáková a náměstkem pro majetek státu je Ondřej Landa. Provozním náměstkem na MF je Radoslav Bulíř.

vetypers ( 2. srpna 2020 23:55 )

LEEXI.ŇET - úžаsné seznаmоvací místо prо dospělé, kteří сhtějí najít pаrtnera, který budе mít seх

Centurion ( 2. srpna 2020 20:21 )

pooresh ( 2. srpna 2020 19:10 )

Eeee­ej,chl­opi,­nevi­te kde jsou Faltynci? V base,kanikuly v krimu,nebo hrajou halmu se Zemanem?

kralovna-vsech-mori ( 2. srpna 2020 17:32 )

Vždyť to je buzna. Na co bypotřebovala ptáka?

Centurion ( 2. srpna 2020 16:17 )

Panebože, vidíš ty nakynuté prasnice? Kdo by mohl píchat takové zpoceniny - jedině snad zdejší analfabet "wenzel vytrousil", ovšem stará poběhlice 9vox9 si stěžovala na sociálce, že při pokusu o čoudění jeho 5mm poklopcového mrzáčka, nemohla najít onen vytoužený cíl a zdroj rudého ejakulátu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud