Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Oblačno, déšť 15°C

Piráty chtějí vést Bartoš, Pikal i Ferjenčík. „Potížista“ Michálek udělal, co slíbil

Autor: ČTK, Mii - 
21. prosince 2019
09:12

O funkci předsedy Pirátů se na lednovém celostátním fóru utkají dosavadní předseda Ivan Bartoš, místopředseda Sněmovna Vojtěch Pikal a poslanec Mikuláš Ferjenčík. Všichni tři jsou i mezi deseti kandidáty na čtyři místopředsednické pozice. Tu nebude obhajovat Jakub Michálek, který od některých kolegů čelil nařčení z šikany a na podzim avizoval, že znovu kandidovat nebude. Vyplývá to z informací na pirátském internetovém fóru, kde mohli členové strany do páteční půlnoci navrhovat kandidáty do vedení strany.

Bartoš je favoritem volby, získal nominace z devíti krajských organizací. Ferjenčík má nominaci z Pardubického kraje, Pikal z Moravskoslezského kraje. Oba vyzyvatelé současného předsedy v příspěvcích na fóru upozornili, že nevylučují odstoupení od kandidatury na nejvyšší stranický post při zasedání celostátního fóra.

Bartoš, Pikal i Ferjenčík kandidují též na pozici místopředsedů. Mezi dalšími kandidáty jsou dva současní místopředsedové, poslanci Olga Richterová a Radek Holomčík. Dále se o funkce v předsednictvu strany ucházejí europoslankyně Markéta Gregorová, poslanec Jan Lipavský, bývalý předseda olomoucké krajské organizace Pirátů Jan Bednařík, náměstkyně ostravského primátora Andrea Hoffmannová a šéf administrativního odboru strany Martin Kučera.

Místopředsednickou funkci nebude obhajovat šéf poslaneckého klubu Jakub Michálek, který v uplynulém funkčním období čelil návrhu na odvolání. O pozici ve vedení strany neusiluje ani europoslanec Mikuláš Peksa, který byl před dvěma lety zvolen místopředsedou, v listopadu ale na funkci rezignoval kvůli sporu s Michálkem.

Zasedání celostátního fóra Pirátů se uskuteční 11. a 12. ledna v Ostravě. Účastníci zvolí na dva roky vedení strany, budou se také zabývat návrhy na drobné úpravy stanov v souvislosti s postihy za neplacení příspěvků.

Video Michálek: Vztahy Pirátů musíme urovnat. Okomentoval i hlasování o jeho konci - Blesk - Nikola Forejtová

Skrhola ( 30. prosince 2019 21:46 )

Tři největší exoti v okolí, rudý bolševický noky

Kazin ( 25. prosince 2019 15:24 )

Udavači aneb ***i na sněhu 😂

marmat ( 22. prosince 2019 21:09 )

Nic nevykázali....pouze několik udání do Bruselu !!!
To nevymyslíte ......ovšem jejich deviace spočívá v tom,
že jsou na to "patřičně hrdí"!!!
Také urgují Brusel, aby dělal odpovědi na udání/audity rychleji

hejhej ( 22. prosince 2019 15:26 )

Je úplně jedno, kdo sektu pirátů - vítačů muslimských násilníků povede. Nevolitelní !!!!

dobryclovek ( 22. prosince 2019 09:17 )

kombinace feták pirát politik je pro každou společnost hrozné nebezpečí!! feták vraždi,zabijí na silnicích,zvířata psi stahuje,nožem vraždí,přepadáva staré lidi,obchody,vraždí své rodiče příbuzné,sexují mezi sebou i s okur­kou,lž­ou,kr­adou­,korup­ce,ni­čí a to nejhorší udávají! jak muře někdo volit takovou pakáž!!Zlatý Babiš!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa