Ministr Vojtěch se oženil s pohlednou Olgou. Svatbu „propálil“ Babiš, na veselce nechyběl

Aktualizováno -
21. října 2019
20:00
Autor: simao, sab, ČTK - 
21. října 2019
09:50

Ministr Adam Vojtěch (za ANO) je v chomoutu. V sobotu si vzal svou partnerku Olgu, jejich svatbu „propálil“ ve svém pravidelném nedělním hlášení Andrej Babiš (ANO). Na svatbě premiér nechyběl, potvrdil Blesk Zprávám sám Vojtěch.

Coby ministra zdravotnictví si ho premiér Andrej Babiš (ANO) nemůže vynachválit. A právě šéf vlády na facebooku prozradil, že se Adam Vojtěch (za ANO) rozhodl posunout dál svůj vztah s dlouholetou partnerkou Olgou.

„Včera byl velký den našeho ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Měl svatbu. Přeju Adamovi a Olze v jejich společném životě všechno dobré. Jsou krásný pár,“ prozradil Babiš na facebooku.

Babiš na svatbě nechyběl

„Byla to spíše soukromá oslava, přišel pan premiér, ale jinak tam byli zejména přátelé, nezval jsem žádné politické kolegy. Já si svůj soukromý život spíše chráním a v tomto smyslu to nebyla žádná veřejná akce,“ řekl Blesk Zprávám Vojtěch. A na facebooku k tomu v pondělí večer přidal i jednu fotku s komentářem: „Chtěl bych se s vámi podělit o jeden z našich nejšťastnějších dnů v životě. V sobotu jsme si s Olgou řekli své ano.“ 

„Známe se přes sedm let,“ prozradil o své pohledné manželce. „Oba jsme z Českých Budějovic, kde jsme se seznámili, takže už je to vlastně vztah dávno před mým nástupem do politiky, ještě když jsem byl studentem na Právnické fakultě. Takže se mnou prošla poměrně dlouhý kus cesty a celé moje období změn v životě, které nastaly,“ pokračuje Vojtěch.

A teď děti?

Na dotaz, zda plánují potomka, se jen usmál a odpověděl: „Uvidíme.“ Právě Babiš se svou manželkou Monikou a Vojtěch s Olgou se potkali i na Dni zdraví, který uspořádalo Ministerstvo zdravotnictví - tedy na akci s řadou stánků, kde se může nechat veřejnost bezplatně vyšetřit. 

Video  Ministr Vojtěch vyvedl přítelkyni Olgu na Den zdraví. A vzýval prevenci  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Zpívající Ken a učitelka - misska

Adam Vojtěch na sebe v minulosti upozornil mj. v pěvecké soutěži SuperStar, kde dostal přezdívku Ken. V minulosti koncertoval v dětských pěveckých sborech a vystupoval v dětských muzikálech. SuperStar se zúčastnil v roce 2005, v roce 2006 vydal hudební album Portugal a stal se i zpěvákem v českobudějovických tanečních orchestrech Valdaband a Fordance Orchestra.

Video  Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch překvapil lékaře na plese zpěvem  - Redakce Blesk Zprávy

Olga Píšová, dnes již Vojtěchová, je učitelkou, která v minulosti studovala a později sama učila na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, dnes působí na Univerzitě Karlově. V roce 2009 se účastnila soutěže Miss Academie, kdy se dostala z pražského předkola až do finále. I na facebooku si již změnila jméno na Olga Vojtěchová.

Video  Kulhající ministr: Co prováděl Adam Vojtěch? Musel na chirurgický zákrok  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Vojtěch pochází z Českých Budějovic, vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze a také mediální studia na Fakultě sociálních věd. Ministrem zdravotnictví je od prosince 2017, zároveň je i poslancem.

V minulosti působil v právnické sféře, ale také jako Babišův tajemník na ministerstvu financí , kdy se věnoval hlavně financování a organizaci zdravotnictví či coby člen správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Od roku 2012 byl členem ODS, v roce 2014 mu ale bylo členství pozastaveno a letos v červnu definitivně zrušeno. Za ANO kandidoval jako nestraník. 

Před jmenováním do funkce ministra radil Babišovi právě v oblasti zdravotnictví. Babiš na jeho svatbu vyrazil před tím, než se s manželkou Monikou vydal v sobotu do země vycházejícího slunce - do Japonska, kde v úterý čeká uvedení na trůn císaře Naruhita.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 21. října 2019 23:42 )

SVATBU SE STATNI UCASTI - pro 300 000 lidi

anonym01 ( 21. října 2019 22:24 )

A VY URČITE VITE KOHO ZNAM A KOHO NEZNAM. TO BYSTE MUSEL SMIROVAT NASI RODINU. KDO VI? TREBA JOOO TADY JE MOZNY VSECHNO.

Damir55 ( 21. října 2019 22:24 )

Skoč do zdi...

jardahl87 ( 21. října 2019 21:39 )

Damir55: A co myslíš,???? Ty jsi tu všem taky u p...dele !!

jardahl87 ( 21. října 2019 21:36 )

Damir55: Však je to na tobě vidět šmejde !!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud