Karel Schwarzenberg (81) dostavěl dům v centru Prahy. Knížecí bydlení za 15 milionů!

Autor: Ivan D. Hladík - 
8. 9. 2019
05:00

Starousedlíkům z pražské Ostrovní ulice přibyl soused. A s modrou krví! Politik a šlechtic Karel Schwarzenberg (81) tu totiž dostavěl dům za 100 milionů. Kromě jednoho bytu pro své potřeby dalších sedm prodává. A jsou mastné, 2+kk vyjde na 15 milionů!

Chcete bydlet jako kníže? Šanci máte v Ostrovní ulici, samém srdci historického centra metropole, pár kroků od Národní třídy. Zde vyrostl moderní bytový dům, jehož majitelem je současný nejstarší poslanec, spoluzakladatel strany TOP 09 a kníže Karel Schwarzenberg (81).

Kdo by si tu ale chtěl pořídit dvoupokoják s výhledem na pražské střechy, musel by sáhnout do kapsy hlouběji. Byt 2+kk o velikosti 71 m2 tu vyjde na závratných 15 milionů. Podle odborníků nežádá kníže za byty přemrštěnou částku. Adresa v této lokalitě totiž patří mezi nejlákavější v metropoli a volných parcel je tu nedostatek. 

Jeden byt si kníže nechal pro sebe

„Doufám, že tu lidé najdou příjemné bydlení,“ řekl Blesku Karel Schwarzenberg. „Když projekt chystáme, vidím před sebou budoucí klienty, jak se jim v nových prostorách bude žít,“ popsala Anna Ježková, jednatelka společnosti Atkins & Langford, jak probíhala výstavba posledního pražského knížecího projektu. „V Praze už stavět nebudu, další pozemky tu nemám,“ uzavřel Schwarzenberg. 

Luxusní bytový dům vyrostl v proluce v Ostrovní 13.Luxusní bytový dům vyrostl v proluce v Ostrovní 13. | Blesk:Michal Protivanský/CNC Michal Protivansky/CNC

Přestože pozemky získal kníže v restituci zpět už roku 2003, se stavbou čekal, až se realitní trh ustálí. „Naše rodina je vlastní od poloviny 19. století, kdy byly součástí dědictví od Vratislavů,“ upřesnil kníže. Poprvé se koplo loni v květnu, kolaudace proběhla v červenci. Dům se tak stal spolu s Deymovským palácem a sídlem Knihovny Václava Havla součástí celku. Je v něm v pěti podlažích celkem osm bytů, jeden si ponechal Schwarzenberg, nechybí ani podzemní parkoviště.

Spravuje majetek za miliardy 

Politik s rytířským titulem Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu, jak zní celé jméno čestného předsedy TOP 09, se narodil 10. prosince 1937 v Praze-Bubenči. Svoji ženu Theresu Schwarzenbergovou (79) poznal na banketu pro nezadané aristokraty v roce 1957. Brali se dvakrát, v letech 1967 a 2008. V roce 1988 se totiž rozvedli, zůstali ale přáteli. Jeho dědičný šlechtický titul je kníže ze Schwarzenbergu, vévoda krumlovský, hrabě ze Sulzu a lankrabě klettgavský. Je i rytířem Řádu zlatého rouna. Spravuje majetek přesahující hodnotu 4,5 miliardy korun.

Video Kníže a politik Karel Schwarzenberg: Stavím si poslední dům v Praze! Cena: 100 milionů - Tereza Kühnelová, Aleš Brunclík

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

pooresh ( 10. září 2019 13:10 )

Bran­dis,tu­pohla­ve,cht­el jsem naznacit,ze nase rodina,jiz pred tremi sty lety,zila a podnikala,v hlavnim meste provincie.A abys mel radost,rodina prazskych Nemcu,­tzn.te­ch,kte­ri Prag tvorili a vytvorili.

Jan Brandis ( 9. září 2019 15:31 )

A co dědek? Dobrý?

Jan Brandis ( 9. září 2019 15:28 )

Ale no tak pražando nech toho.

pooresh ( 9. září 2019 14:32 )

Ofcacek?

pooresh ( 9. září 2019 14:29 )

s.husjak,stale nechapes,ze my,obyvatele zapadnich metropoli mame zcela jine predstavy o kvalitach. A to jak o lidskych,tak materialnich! A kvalita publika na techto strankach je nizka,velmi nizkaaa.Odpovida tak nejak s.prezidentovi and his boys.

Zobrazit celou diskusi
Další videa