Babiš vyvezl ministry do Polska. Maláčová přidala rozverné selfie z paluby speciálu

Autor: ČTK, simao - 
28. srpna 2019
16:43

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyvezl část svého kabinetu na jednání do Polska. Ministři z ČSSD Jana Maláčová, Tomáš Petříček a Miroslav Toman při varšavské misi pořídili vysmáté selfie přímo z paluby vládního speciálu. O čem se svými polskými protějšky jednali? Např. Toman řešil mj. bezpečnost potravin (po kauze se závadným polským hovězím) a také africký mor prasat.

„Mezivládní jednání ve Varšavě! Celí nažhavení čekáme, jaká esa pan premiér vytáhne z rukávu,“ napsala k vysmáté selfie ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Toman probral bezpečnost potravin

Spolu s ní se na fotce objevil i ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Ten v Polsku řešil mj. bezpečnost potravin. Situaci týkající se dovozu polských potravin se dle něj podařilo zklidnit. „Na druhou stranu však musím podotknout, že problémy s bezpečností a kvalitou potravin dovážených z Polska přetrvávají,“ varuje Toman.

Prioritou i nadále dle něj zůstává samozřejmě ochrana českých spotřebitelů včetně jejich zdraví. „Považuji za důležité, aby se dozorové organizace našich zemí ještě více zaměřily na podvody s potravinami, ať jde o falšování potravin, či klamavé označování použitých složek na obale,“ dodal Toman.

Premiér Andrej Babiš (ANO) vzal ministry na jednání do Polska.Premiér Andrej Babiš (ANO) vzal ministry na jednání do Polska. | Twitter - Úřad vlády ČR

Řešili i chybějící dálnici

Pomalou stavbu českých dálnic řešil v Polsku ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Z prostého důvodu. Poláci jsou s jejich stavěním podstatně rychlejší. „Musíme využít polské zkušenosti s výstavbou dálnic. Na společném zasedání obou vlád nás polští kolegové informovali, že ve výstavbě mají nyní 1000 kilometrů. Stranou nezůstala ani vodní doprava. Podpoříme splavnění Odry a její zařazení do transevropské dopravní sítě,“ uvedl k polskému jednání Kremlík.

Také podle polského premiéra Morawieckého přitom chybí například dálnice, která by propojovala Vratislav nebo Varšavu s Prahou. Zlepšila by spolupráci, míní.

Premiér Andrej Babiš (ANO) vzal ministry na jednání do Polska.Premiér Andrej Babiš (ANO) vzal ministry na jednání do Polska. | Twitter - Úřad vlády ČR

Brabec jednal o kompenzaci za odpad

To ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) jednal v Polsku o další třecí ploše mezi oběma zeměmi. A to o kompenzaci za likvidaci odpadu, který do Starého Města u Frýdku-Místku navezla polská firma.

Polsko je dle Brabce ochotné jednat po nutné změně zákona. Náklady na likvidaci odpadu už dříve zaplatilo město. Jiná je situace s odpadem navezeným do Bohumína na Karvinsku. Ten dosud zlikvidován nebyl a polská strana přislíbila jeho odvoz zpět a likvidaci na svém území, doplnil Brabec.

Sklad odpadu byl ve Starém Městě odhalen v lednu. Bylo v něm 650 tun odpadů. „Chceme po polské straně kompenzaci, protože ten odpad už musel být zlikvidován na náklady města Frýdku-Místku a už si nemohou zpátky nic odvézt,“ řekl Brabec. Zlikvidován byl podle něj z bezpečnostních důvodů, neboť ohrožoval zdraví a životní prostředí. „Polská strana řekla, že to u nich bude znamenat určitou změnu legislativy, ale jakmile bude změněna v horizontu měsíců, je připravena jednat o kompenzaci,“ dodal český ministr.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

pooresh ( 30. srpna 2019 14:33 )

Pufka,mozna by stacilo,zvednout tvoji sukni!

marmat ( 29. srpna 2019 19:18 )

zewe: humor má mnoho tváří, ironie ještě víc !!! Až vyrostete, snad pochopíte

pooresh ( 29. srpna 2019 13:02 )

Nejzajimavejsi na te veci je,ze Babis si domu vezl plny cemodan polskych uzenin se slovy,"dyz voni to maji nejak lepci,vonavejsi"!

zewe ( 28. srpna 2019 21:56 )

Schillerová se premiérovu posmívá v talk u Súkupa

tomik007 ( 28. srpna 2019 21:17 )

DEDKU vyvez nas !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud