Čtyři roky od smrti expremiéra Grosse: Manévry vdovy u hrobu a obavy z další nemoci

Autor: J. Tomek, D. Turek - 
17. 4. 2019
05:35

Už čtyři roky dnes uplynuly od smrti expremiéra Stanislava Grosse (†45). Podlehl vzácné nemoci, která z něho udělala vězně ve vlastním těle. Na svého manžela v utajení a o den dříve zavzpomínala u hrobu v doprovodu svých nejbližších vdova Šárka Grossová (49).

K hrobce na pražském Vyšehradě dorazila Grossová se svojí maminkou a jejím manželem chvíli po poledni. Hrob zvelebila velikonočními ozdobami a lehce upravila. Na hřbitově strávili kolem 15 minut.

Grossová, která včera vypadala lehce pohuble a skrývala se za sluneční brýle, se o expremiéra před jeho smrtí dlouhodobě starala, protože agresivní nemoc jejího manžela postupně upoutala na lůžko. „S dcerami na Standu zavzpomínáme, zapálíme svíčku. A hlavně si připomeneme něco veselého. Není to tak, že bychom o něm přes rok nemluvily, bavíme se o něm neustále a chybí nám,“ řekla Blesku Grossová, která podle zákulisních zdrojů má sama zdravotní potíže.

Obavy z nemoci

Jak už jsme na konci března informovali, také ona má obavy o své zdraví a podstoupila náročnou operaci. Lékaři jí kvůli nebezpečnému nálezu operovali obě prsa. „Vyndali, co tam nemá být,“ uvedla pro Extra. cz. Včera pak Grossová Blesku tvrdila, že je všechno v pořádku: „Mám se výborně.“

Bývalý premiér měl s Grossovou dvě dcery. Starší Denisa (20) se loni v únoru zasnoubila a chystá svatbu, z mladší dcery Natálie (16) pak vyrůstá velká muzikálová hvězda. „Nejvíc tu Standa chybí jako táta i jako manžel,“ vzpomíná vdova. „Zbyl mi tu barák, o který se musím starat. To jsou vždycky ty momenty, kdy chybí nejvíc...“ uzavírá smutně Grossová.

Vězněm ve svém těle

Nejmladšího českého premiéra zabila zákeřná amyotrofická laterální skleróza (ALS). Nemocnému člověku postupně odumírají nervové buňky a pacient se postupně přestane hýbat i mluvit, zatímco mu to myslí, jako kdyby byl zdravý.

Gross se o nemoci, již později proslavila internetová »kyblíková výzva«, dozvěděl v roce 2014 a zemřel 16. dubna 2015. Právě tím, že na sebe vylili kýbl studené vody, simulovali na internetu lidé paralýzu, kterou oběti nemoci ALS trpěli. Spousta lidí z politiky i showbyznysu truchlila a držela vdově a jejím dcerám palce. Jiní ale vzpomínali na nevyjasněné příjmy a další skandály sociálně demokratického premiéra, a prezident Miloš Zeman (74) rovnou řekl, že si Grosse nevážil, a proto mu neposlal ani věnec.

Víte, že...

Po smrti Stanislava Grosse se dokonce objevily informace o tom, že Gross mohl být během svého života otráven radioaktivní látkou a tím prý vypukla jeho nemoc. Se záhadou se sám svěřil blízkým, zatím se ale nic nepotvrdilo.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 17. dubna 2019 22:07 )

Z HLEDISKA VYSSIHO PRINCIPU MRAVNIHO - by to strana a vlada mela nechat vyklidit jako przneni narodni pamatky

Radalinsa ( 17. dubna 2019 21:53 )

Mínus 20 kg za dva týdny! Bříško zmizí bez poškození zdraví! Potřebujete >>>> www.SlimExtrem.com

tomik007 ( 17. dubna 2019 19:42 )

ANO pana EMANUELA HRDLICZKU - stara kolotjukova nechala zamest nekam do rohu a doprostredka pote nasypali KRISTALOVEHO STANISLAVA

irenaa ( 17. dubna 2019 17:37 )

to je ta karma no..

liskabystrouska ( 17. dubna 2019 17:27 )

uz je to tresta dojde na jednu tak druhou tak tomu rikam spravedlnost

Zobrazit celou diskusi
Další videa